О слово рідне! України слово!
Богдана мудрість і Тараса заповіт.
І гул століть, і сьогодення гомін
В тобі злились як духа моноліт.
Мова – то не просто слова, звуки. Це – голос народу. Втрата мови веде до зникнення самої нації. Земля українська стародавня, така ж давня і наша мова. Учені довели, що вік нашої мови – 7 тисяч років. З покоління в покоління передавали предки нам цей скарб. Народ плекав рідну мову в піснях, легендах і передавав від роду до роду, щоб не загинула.
До Дня української писемности та мови студенти коледжу переглянули документальний фільм «Як українці українською заговорили», який повернув їх в ті далекі часи, коли люди спілкувалися лише усно, коли вперше людський розум створив букви і знайшов спосіб записати ними слова. З цього екскурсу вони довідалися про те, як виникла писемність і як далі розвивалася наша мова. Тернистим був її шлях до загального визнання. Чимало знущань нелюдських, поневолень, ганьби винесла вона на тому шляху.
Викладач Сергієнко Л. В., формуючи розуміння того, що українська мова – скарб, без якого не може існувати ні народ, ні Україна як держава, запропонувала студенткам групи 2-ЖУР на занятті з української мови взяти участь в інтерактивній грі «Хранителі мови». Вони збагачували свій словниковий запас; розмірковували про роль і місце мови в житті українців.
Майбутні журналістки Горбачова К., Вертебна І. під керівництвом викладача дисциплін професійного циклу Сергєєвої І. Ю. взяли інтерв’ю про актуальність та значення свята.
Тетьоха В., Літвіненко В., студенти групи 3-ЖУР, проаналізували мовні особливості різних професій, презентували роботу присвячену збереженню та розвитку української мови, яка є невід’ємною частиною національної ідентичності.
Для студентів групи 3-АПО спеціальності “Початкова освіта” викладач Жалдакова Ю. В провела інтелектуальну філологічну гру “Магія рідного слова”. Здобувачі освіти мали можливість виконати різноманітні завдання, що включали складання слів з літер, пошук помилки у реченні, впізнай автора тощо. Такі заходи не лише розширюють знання студентів, але й формують у них любов до рідної мови, що є важливим аспектом майбутньої професійної діяльності вчителя початкової школи.
Викладачем Полтавською В. О. був проведений мовний квест “Мова – духовне багатство народу”, у якому взяли участь студенти 2 та 3 курсів спеціальності “Журналістика”. Під час виховного заходу здобувачі освіти дізнались про традиції святкування Дня української писемності та мови, чому саме український народ відзначає це свято. Також студентам було запропоновано пограти у такі ігри “Мовні фразочки”, “Знайди рідне слово”, “Виправ помилку”, “Знайди слова-паліндроми”.
Свято нагадує про давність української мови, яка є єдиною державною, про історію її абетки, розповідає про розвиток української писемності, та й загалом популяризує українську мову в Україні та за кордоном.
Пам’ятаймо про те багатство, яке є у кожного з нас, про нашу рідну мову як безцінний скарб, як джерело вікової мудрості. Не забувайте про мову й книгу в часи негоди та щастя – і вони завжди допоможуть вам у вирішенні багатьох проблем!