17.06.2024 року відбулася довгоочікувана подія для 31 випускника спеціальності 012 “Дошкільна освіта” – Комплексний кваліфікаційний екзамен. Майбутні педагоги наполегливо і відповідально готувалися до презентації своїх теоретичних та практичних знань протягом всього періоду навчання в коледжі.
Іспит відкрила голова Державної кваліфікаційної комісії – Хомич Олени Миколаївни, магістр дошкільної освіти, завідувач Комунального закладу ”Лисичанський дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) № 2 ”Бірюза”. Олена Миколаївна звернулась з побажаннями та настановчою промовою до адміністрації, викладацького складу спеціальності та студентів.
Теоретичне фахове підгрунтя студенти представили під час теоретичного блоку з профільних дисциплін: педагогіка, психологія, дисципліни з додаткової кваліфікації “Вихователь з правом навчання англійської мови в закладах дошкільної освіти”.
Презентації творчих проєктів з профільних методик продемонстрували наявність у студентів загальних та фахових компетентностей, а саме: володіння сучасними технологіями навчання дітей дошкільного віку та уміння організовувати різні форми освітньої діяльності в закладі дошкільної освіти, впроваджувати перспективні розвивальні та цифрові технології педагогічного супроводу дітей дошкільного віку, добирати сучасні методи та ефективні форми і різноманітні засоби педагогічного впливу на дітей у процесі їхнього виховання, навчання і розвитку та в конкретних ситуаціях суб’єкт-суб’єктної взаємодії вихователя з дітьми.
Голова комісії визначила гарну фахову підготовку таких студентів: Грищенко Марії, Шутюк Валерії, Веретенникової Оксани, Кулік Інни. Цікавими були проєкти студентів: Христенко Ніни – про досвід роботи вихователем в Республіці Польща, Чаговець Наталії – про роботу дитячих садочків в Республіці Чехія.
Позаду чотири роки навчання в надважких умовах війни, але попри все студенти змогли здобути гарну фахову освіту зі спеціальності. Наступний крок – це доросле професійне життя і наукова фахова підготовка вже на рівні “бакалавр” у ДЗ “Луганський національний університет імені Тараса Шевченка”.
Тож освітянські сили України приймають до своїх лав 31 молодого фахівця.