Онлайн-зустріч з представниками молодіжного поетичного руху

Березневі дні завжди відзначаються поетичним присмаком. Поезія Тараса Шевченка завдає тон усьому березню. І в цьому контесті Всесвітній день поезії, що теж оголошено в березні,  набуває для нас особливого значення.

Крім того, Український інститут книги вдруге організував Національний тиждень читання поезії, який тривав з 17 до 23 березня 2025 року. Цьогорічна тема – «Пісня тисячі голосів». Гаслом стали слова Сергія Жадана: «З чого все почалося? Вона заговорила про мужність і зброю. В неї навіть не голос – в неї багатоголосся».

Тож цього року наш колектив продовжив гарну традицію знайомитись наживо з поетами України.

20 березня відбулась онлайн-зустріч з представниками молодіжного поетичного руху м. Харків LitSlam. Попри важку ситуацію з обстрілами у місті, багатоголосся та сила слова харківських поетів вражає. Учасники зустрічі мали змогу дізнатись про діяльність ЛітСлему, побачити відеоматеріали літературних вечірок, послухати вірші поетів.

Організував зустріч випускник Лисичанського педагогічного коледжу, а нині поет-панкфутурист В.Радченко.

Своїми історіями поділились:

Тетяна Хоронжук, поетка, журналістка, мовознавиця, редакторка соцмереж Радіо «Накипіло», кураторка проєктного напрямку LitSlam.ua. Родом з Івано-Франківщини, з 2023-го року проживає у Харкові. Тетяна розповіла про активну діяльність щодо створення нового альманаху харкіських поетів та прочитала свої вірші.

Фото та відео з Тетяною.

Особливо вразив присутніх виступ Олександра Кудя – поета, журналіста, музиканта, сержанта ЗСУ. Олександр – співзасновник слем руху LitSlamUA, музичних проєктів BusiCama та KUD. У лавах збройних сил України з квітня 2022 року. Вірш Олександра про Донбас у війні став болісним спогадом для нас про свої рідні місця, про свою малу Батьківщину.

Незвичним став виступ поета з таким же незвичним для Харкова поєднанням імені та прізвища Фрідріха Швальбе. Він розповів про свою діяльність та прочитав поезії.

Емоційна молода поетка Марія Махотіло заряджала усіх своїм сміхом, гралась з поетичним словом. Вражала емоціними переходами у своїх поезіях від по-дитячому несерйозної форми до усвідомлення трагічного сьогодення.

На завершення свої поезії прочитав Влад Радченко, з яким ми давно знайомі. Зараз Влад – учасник літслему та групи OPG, знімає та монтує відеоматеріали, пише поезії, викладає українську мову та літературу в Харківському внз. 

На завершення ми побажали поетам м. Харкова натхнення, сил, здоров’я, відсутності тривог та переможного миру.

Усім, хто хоче більше дізнатись про харківське угруповання LitSlam, пропонуємо перейти за посиланням: https://linktr.ee/litslamua

Долучайтесь до української поезії! Вона прекрасна, новаторська, молода та надзвичайно потужна, бо народжується в складних історичних обставинах!