Традиції святкування Різдва Христового

Різдво є одним з головних християнських свят, яке вирізняють унікальні звичаї і традиції, а також власні символи. Значення цього свята настільки велике, що навіть хід нової історії і літочислення ведеться від Різдва Христового.

Кожного разу, коли наближаються Різдвяні свята, наші серця сповнюються великою радістю, якимось особливим настроєм, передчуттям чогось бентежного, хвилюючого, таємничого.

От і наша коледжна родина поринула в казковий світ цього дійства долучившись до інформаційно-просвітницької години.

Традиції святкування Різдва Христового передавалися від покоління до покоління. Наші прадіди чекали цього свята весь рік і ретельно до нього готувалися напередодні. У ці дні повітря ніби наповнюється якоюсь чарівною магією. Готувалася і коледжна спільнота: брали участь у конкурсі, створювали кулінарні шедеври, вчили різдвяні віншування. Так у конкурсі різдвяно-новорічних композицій приз глядацьких симпатій отримала студентка групи 2-АД Черкашина Юлія, а призові місця посіли Рєдкокаша Є. (гр. 4-АД), Буряк Д. (гр. 3-АПО), Брагунець Н. (гр. 1-АПО).

З появою першої зірки українці сідають за щедрий, але пісний стіл. Святий вечір прийнято проводити у колі всієї родини.

Директорка коледжу Оксана Анатоліївна Бейс привітала й благословила колектив на добрі справи, на родинне тепло, на віру в процвітання нашої України.

Головною різдвяною стравою є кутя. Кутя повинна була бути багатою – з пшениці, з маком, медом, горіхами. Узагалі, кожна господиня може нафантазувати все, що забажає. Головна умова, щоб було смачно.

А зараз поставим на стіл ми кутю,
Щоб вистачило на свято усім.
Риба, боби, голубці, пироги,
Щоб обминали наш дім вороги.
Кашу ячмінну, картоплю, узвар,
Щоб уродився в нас добрий товар.
Ось варенички з сметаною враз,
Хай буде в домі у нас все гаразд.

Далі святкування Різдва в Україні виходить за межі сім’ї, адже діти і молодь збираються групками на колядування. Колядники починають ходити по будинках із Святого вечора. Вони носять із собою на палиці велику зірку, яка символізує Віфлеємську, що ознаменувала народження Христа. Колядники бажають господарям щастя, здоров’я і достатку. В Україні традиція віншувати на Різдво є невід’ємною частиною святкування.

То ж не відпустили наших студентів без «гостинців». Усі, хто був активним, отримали подарунок.

І – справжнє диво – це під сонцем жити,
Сміятись, мріяти, кохати і чекати.
Хіба не щастя це? Дай Бог усім це мати!
А ще, дай Боже, щоб скінчилася війна.

Дякуємо нашим воїнам-захисникам і захисницям, що маємо можливість пригадати сьогодні українські традиції та звичаї. Віримо у якнайшвидшу нашу Перемогу над ворогом. І надсилаємо відеопривітання нашим колегам-захисникам.

Коли вночі у дім, квартиру, хату
Прийде Різдво, ялинка і вогні –
Згадай хоч на хвилину про солдата,
Який в окопі мерзне на війні.
Який своє Різдво зустріне в полі
Під кулі свист і вітру коляду…
Згадай за тих, хто в люту заметіль
Орду московську стримує на Сході.

Нехай буде наша Україна багата і ділами, і друзями, і гостями, а головне – вільна!

Миру всім, тепла, любові, хай здійсняться мрії!