25.11.2025 р. в межах Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» у ВСП «Лисичанський педагогічний фаховий коледж ДЗ «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка» відбулася інформаційно-просвітницька година «16 днів проти насильства: говоримо, щоб діяти» для студентів коледжу.
Метою заходу було формування у молоді нульової толерантності до будь-яких проявів насильства, підвищення рівня обізнаності про його форми, а також ознайомлення з алгоритмами безпечної поведінки та шляхами отримання допомоги.
Під час зустрічі студенти дізналися про історію акції, види насильства (фізичне, психологічне, економічне, сексуальне), обговорили поширені міфи, переглянули соціальні ролики та взяли участь в інтерактивних вправах.
Захід мав на меті не лише інформування, а й формування у студентів активної громадянської позиції, розуміння власної відповідальності та підтримки тих, хто опинився в ситуації насильства.
На завершення учасники сформулювали власні «три фрази підтримки», що допомагають людині в кризовій ситуації.
Інформаційно-просвітницька година пройшла у теплій атмосфері взаємоповаги та співпереживання, засвідчивши, що разом ми можемо створити простір безпеки, гідності та рівності.















