255-ти річний ювілей з нагоди дня народження Івана Котляревського

Поки сонце з неба сяє,
Тебе не забудуть!
Тарас Шевченко

9 вересня  відзначається 255-ти річний ювілей з нагоди дня народження видатного діяча української культури, першого класика нової української літератури Івана Петровича Котляревського. Його творчість стала знаковою для історії, літератури та мови нашого народу. Саме про це говорили студенти та викладачі коледжу під час інформаційно-просвітницької години, присвяченої І. Котляревському.  На зустрічі викладач української літератури Шуліка Л.В. спробувала розвінчати стереотипи, пов’язані з постаттю письменника. Разом з тим,  головною темою обговорення стала роль Котляревського у становленні української нації в дуже складний для українців історичний період кінця 18- початку 19 століття, а також у наш час. Іван Котляревський – не тільки зачинатель української літератури та літературної мови, він – рятівник нації, яка опинилась в безвиході, депресії, приниженої та, як здавалось, знищеної. Його поема «Енеїда» проклала шлях в майбутнє українцям. Тому постать Івана Петровича в нашій історії не менш важлива, ніж Тараса Шевченка, про якого говоримо значно частіше.

Учасники заходу пригадали твори автора, дізнались про цікаві факти його життя та отримали пропозицію зробити ювіляру подарунок – повернутись до його творів, прочитати чи перечитати їх, подивитись вистави за п’єсами, мультфільм «Енеїда». Сподіваємось, що ці подарунки таки будуть, оскільки, як ми бачимо, культура часто захищає наш народ навіть там, де збройний опір стає неможливим. Сьогодні ж твори Котляревського дають нам можливість  підтримати себе духовно, не впасти у відчай та зрозуміти, що українська нація незнищенна.