Підсумки переддипломної практики

Фінальним акордом практичної підготовки студентів 4 курсу є переддипломна практика. Протягом січня-березня 2023 року для здобувачів освіти випускних курсів було організовано переддипломну практику в дистанційному форматі у синхронному та асинхронному режимах. За кожною групою були закріплені методисти, які вели спільну та індивідуальну роботу з майбутніми фахівцями, надавали чіткі рекомендації щодо проходження практики.

Серед визначених завдань студентам найбільше сподобалися: проводити селфі-конкурс із дописом «Я – українець/ка!», розробляти банк дидактичних матеріалів для проведення уроків та засобів візуалізації освітнього процесу, створювати віртуальне оформлення навчальної авдиторії за стратегіями НУШ, проходити курси на освітніх платформах Prometheus, ЕдЕра, писати статті «Працюємо задля збереження національних надбань українського народу» до громадсько-політичної газети «Зоря Полтавщини», моделювати ситуації проведення занять, створювати презентації «Сучасний ЗДО», презентації до 5 новітніх модулів (панна, стріт-бол, Cool GAMES, флорбол, аквааеробіка), розробляти фліпбуки на довільну тему за програмою уроків з фізичної культури, вивчати передовий педагогічний досвід українських освітян у галузі освіти та інші.

Цікавий досвід отримали студенти спеціальності 012 Дошкільна освіта, ставши амбасадорами конкурсу «Кращий вихователь міста Ковель». Деякі студенти випускних груп нашого коледжу вдало поєднують навчання та професійну діяльність. Тому під час переддипломної практики студенти продемонстрували високі результати педагогічної діяльності у закладах освіти не тільки України, а й закордоном, працюючи у європейських закладах освіти «after school».

Найбільш активними, відповідальними, умотивованими студентами щодо своєчасного здійснення завдань практики були Азарова Анастасія, Ярославцева Дарина, Зінова Оксана, Кутько Альона, Шевченко Олена, Куковякіна Анастасія, Турлуківська Анастасія (група 4АД); Гунько Дарина, Ільченко Валерія, Осьміна Ганна, Пархоменко Карина, Рибалко Кирилл (група 4АПО); Боровська Надія, Буханевич Андрій, Кісільов Іван (група 4АФ).

Власні враження, коментарі, висновки від проходження переддипломної практики студенти висвітлили у відео-відгуках та звітах.

Бажаємо майбутнім фахівцям педагогічної та журналістської сфери стати справжніми професіоналами, які володіють новітніми технологіями, інноваціями та hard/soft компетентностями. Сподіваємося повернутися до оффлайн формату здобуття освіти, щоб повною мірою відчути насолоду від face to face навчання. Віримо у незламність ЗСУ та перемогу України!

Підготувала Катерина Ляшенко