Лисичанський педагогічний коледж
 

Кабінет-музей українознавства

Початок навчального року завжди знаменується для музейного комплексу коледжу активною екскурсійною діяльністю. Музей українознавства вже вкотре відкриває свої двері для студентів нового набору.

Щороку відбувається екскурсійний тиждень, на який запрошуються студенти 1 курсу. Вони ознайомлюються з історіє музею, його експонатами, напрямками діяльності.. В основі екскурсії - інтеграція відомих уже студентам знань з української літератури, народознавства з матеріалами музейної експозиції.

 

Учасників екскурсії завідувач музею запросила до спільної роботи не лише над поповненням музейних експозицій, а й у межах діяльності наукової лабораторії «Мовна палітра Луганщини», що діє на базі музею.

 

Музей українознавства є міським та регіональним етнокультурним осередком, тож запрошуємо відвідати його цікаві експозиції учнів та вчителів шкіл, студентів інших навчальних закладів. За довідками щодо проведення екскурсій звертатись згідно пропонованих контактів (ел. адреса, телефон) на сайті коледжу.

Кабінет-музей сучасного українознавства був створений у Лисичанському педагогічному коледжі навесні 2010 року. Експозиції музею та загальна його концепція створені у руслі сучасного подання інформації з урахуванням європейських традицій мистецького оформлення музею. Загальна атмосфера музею дозволяє відчути менталітет українського народу і, разом з тим, пройнятись оптимізмом щодо його розвитку, світлого майбуття.

 

Стендові експозиції музею підтримують нерозривну єдність різних культур, що сплелися на нашій землі, починаючи від трипільської. Яскраві сторінки присвячені витокам української культури як спадку давньої великої розвинутої держави – Київської Русі, спадкоємності від перших паростків християнства східних слов'ян. Разом з тим, етнокультурний зріз проведено аж до сучасності.

 

У музеї можна ознайомитись з історією Луганщини, її промисловим розвитком, її духовним потенціалом, видатними особистостями, пам'ятками культури. Центральний стенд експозицій музею присвячений темі «Мова і нація». На цьому стенді можна побачити основні моменти формування національної мови: від староукраїнської до української літературної мови. Ці стенди мають незаперечні докази того, що Східний регіон є невід'ємною частиною української культури.

Менталітет українців переданий і через флористичні композиції музею («Козацьке поле», «Щедра Україна»), цьому ж присвячені експозиції «Народний побут українців», «Петриківський розпис».

В арсеналі музею і цікава сучасна книжкова виставка, присвячена Україні, її видатним діячам, історичним процесам, вона містить етнографічні дослідження, збірники державних документів різних історичних епох. Велика експозиція в музеї присвячена національному феномену козацтва.

 
     
 

Цікавим для студентів коледжу як майбутніх педагогів є стенд «Освіта України», де молодь має змогу ознайомитись з основними етапами розвитку освіти, видатними постатями, що рухали вперед педагогічну думку на Україні. Стенд містить інформацію і про сучасних відомих педагогів-вчених. Представлені на стенді і сучасні навчальні заклади, що мають звання «Флагман освіти», серед яких – Луганський національний університет імені Тараса Шевченка. Таке ж звання двічі присвоєне і нашому коледжу.

Музей українознавства коледжу – це українознавчий культурний та науковий осередок не лише для викладачів і студентів коледжу, а й усього міста та області. Нині він виконує важливу роль виховання у молодого покоління почуття патріотизму, відчуття гордості та поваги до свого минулого та сучасного, сприяє українонаціональній самоідентифікації в складних мовних та соціокультурних умовах Східного регіону України.

На базі музею діє обласна наукова лабораторія «Мовна палітра Луганщини», що під керівництвом науковців ЛНУ імені Тараса Шевченка та викладачів-науковців коледжу створює умови для дослідження особливостей етнолінгвістики та літературного краєзнавства Луганщини, проблеми зародження луганської преси та функціонування перших видавництв нашого краю, займається узагальненням інноваційних процесів при вивченні філологічних дисциплін у сучасній школі.

До діяльності музею українознавства постійно залучаються письменники Луганщини, представники громадських організацій. Серед гостей музею – член Національної спілки письменників України, письменниця Г. Гайворонська, член Національної спілки письменників України, письменник, науковець, відомий грінченкознавець – О.Неживий; голова обласної організації «Просвіта» В.Семистяга, письменник, член обласної спілки письменників А.Алексєєнко, письменники Луганщини А.Проневич, М.Руденко.

 

Вже декілька років у коледжі проходить ініційований та організований активом музею регіональний творчий конкурс «Солов’їні далі», у якому беруть участь учні шкіл та студенти внз Східного регіону України.

 

Щорічно у музеї проходить 1 етап Міжнародного студентського конкурсу з української мови імені Петра Яцика та міжнародного мовно-літературного конкурсу студентської та учнівської молоді імені Тараса Шевченка, міський творчий конкурс учнівської молоді у межах фестивалю «Сузір'я колискової Донбасу». Студенти коледжу є постійними учасниками регіонального конкурсу імені Ю.Єненка «Борітеся – поборете!», у якому посідали призові місця, міського конкурсу «Проба пера», регіональних науково-практичних конференцій «Образне слово Луганщини», «Слобожанська беседа», про що свідчать наявні у музеї дипломи та грамоти, нагороди.

 

Завідувачем музею є викладач дисциплін загальної філології Сергєєва Ірина Юріївна.

Засновником музею є викладач української мови та літератури Шуліка Людмила Володимирівна.

Корисні посилання
Різне

© ВП «Лисичанський педагогічний коледж Луганського національного університету імені Тараса Шевченка», 2012-2018