Лисичанський педагогічний коледж
 

Музей Історії коледжу

Музей Історії коледжу ВП «Лисичанський педагогічний коледж Луганського національного університету імені Тараса Шевченка» є своєрідною лабораторією виховання студентської молоді, у якій на основі застосування різноманітних форм і методів освітньої, наукової та виховної діяльності музею успішно здійснюється формування професійної гідності, усвідомлення студентством соціальної значущості свого фаху, прищеплення йому любові до своєї спеціальності, моральних чеснот та почуття патріотизму.

 

На стендах та у вітринах музею – фотокопії основних документів, які підтверджують дату відкриття та регламентують статус навчального закладу, його історичне минуле та динамічне сьогодення. Музей Історії коледжу зберігає світлини і короткі біографічні дані про директорів навчального закладу, викладачів різних років, відомих випускників, а також світлини навчального корпусу (минулих часів і сучасні).

 
     
 
     
 

 

Раритетними документами, що знаходяться в музеї, є грамоти і атестати перших випускників 1941 року; світлини перших післявоєнних випусків, хореографічних та театральних гуртків, будівельних загонів славетних 60-х років. Колір і світлотіні підкреслюють належність епосі: сіро-чорні тони тематичних банерів, фотокарток переносять відвідувачів у воєнне лихоліття, а яскравий тон налаштовує на сприйняття інформації про досягнення та звершення нашого сьогодення. У цих світлинах – історія коледжу: його святкові та буденні миті, екскурсії для першокурсників. Музейні експонати, історичні документи є однією із форм музейної комунікації та сприяють наближенню студентів до історичних подій, «оживляють» історію, допомагають пов'язати минуле і сучасність навчального закладу.

 
     
 
     
 
     
 

 

Книга пошани – це щорічне почесне визнання педагогічним колективом найкращих студентів-випускників.

 

 

Як результат патріотичної пошуково-творчої діяльності в музеї є інформаційний банер «Випускники коледжу-учасники АТО»

 

Матеріальна частина експозицій охоплює еволюцію розвитку освітянської думки у найстарішому навчальному закладі Луганщини, окремі видання наукових збірників, звіти, підручники, публікації; ювілейні медалі та подарунки, похвальні листи, адреси, атрибути спільної мистецької та благодійної діяльності студентів.

 

 

Музей демонструє досягнення навчального закладу. Двічі Флагман освіти, переможець щорічних виставок «Сучасні заклади освіти» 2016, 2017рр.; відзначення рекордної події з прочитанням максимальної кількості віршів, грамоти і дипломи, участь і перемоги викладачів і студентів у наукових конференціях, фестивалях, професійних конкурсах, інтел-проектах.

 

 

80-річчя рідної Альма-матер було зустрінемо колосальною роботою по вивченню історичної правди з 1938 року по сьогодення засобами газетної хроніки. Студенти спеціальності «Журналістика» вивчали документи,готували репортажі, висвітлювали життя коледжу у міській газеті «Новий Путь» від перших паростків освіти до омріяних висот сьогодення.

 

 

 

 

Особлива сторінка в музеї – музична. На цій виставці гармонічно поєдналися дух поколінь, родин і колективів. Артистизм і музична слава були і залишаються на олімпі слави.  

 

На основі фондових зібрань та наукових досліджень викладачів та студентів-волонтерів для відвідувачів музею організовано технічно оснащені тематичні експозиції:

  1. Хроніка подій у фактах і документах.
  2. Виставкові матеріали за рухами молодіжних ініціатив ХХІ століття.
  3. Досягнення навчального закладу «Зірковий шлях крізь терни перемог»
  4. Газетний екскурс «В інформаційному фокусі»
  Інноваційні звершення та наукове зростання коледжу демонструє експозиційний матеріал, присвячений співпраці з Луганським національним університетом імені Тараса Шевченка. Під прапором флагмана освіти ЛНУ імені Т.Шевченка у житті Лисичанського педагогічного коледжу відкривається нова ера різнопланових перспектив.

 

Сьогодні музей Історії коледжу є освітнім центром, який поєднує науково-методичні дослідження з практикою музейної роботи та сприяє консолідації педагогів у використанні музейного потенціалу в освітньому процесі.

Сподіваємося, що це ще не вся прочитана книга історії коледжу, тому що творцями історії завжди є люди.

Музей Історії коледжу завжди відкритий для відвідувачів у понеділок з 14.00 до 15.00.

 

 

Керівником музею є викладач філологічних дисциплін Севастянова Ольга Анатоліївна.

Корисні посилання
Різне

© ВП «Лисичанський педагогічний коледж Луганського національного університету імені Тараса Шевченка», 2012-2018