Лисичанський педагогічний коледж
 

Музей Історії коледжу

Серед перлин донбаської землі багатогранними спектрами освітньої історії, освяченою працею багатьох поколінь талановитих педагогів, у перший свій день народження 2008 року заявив про себе музей Історії коледжу одного із найстаріших навчальних закладів Луганщини. Для Лисичанського педагогічного коледжу цей музей – відкритий лист із минулого в майбутнє.

 
     
 

Створення музею є результатом цілеспрямованої, систематичної творчої пошуково-дослідної, збиральницької, фондової, експозиційної роботи, до якої були залучені викладацький та студентський колективи, районні (міські) відділи освіти та методичний кабінет міста. Музею належить вагома роль у здійсненні науково-методичного супроводу діяльності закладів освіти області. На його базі проводяться як оглядові, так і тематичні екскурсії, вечори пам'яті, зустрічі з цікавими людьми. Основні форми роботи: екскурсії, виставки, дні відкритих дверей, літературні вечори, публікації статей, наукові конференції, лекції, консультації.

Провідними напрямами роботи музею Історії коледжу є науковий, фондовий, експозиційно-виставковий, освітньо-виховний. Музей Історії коледжу зберігає та примножує пам'ять поколінь, крізь роки крокуючи разом із своїм навчальним закладом. І доки не згасає педагогічна думка, натхненність і невгамовна праця колективу, музей повсякчасно примножуватиме цікаві перлини педагогічних досягнень. Прагнення відродити та зберегти історію рідного навчального закладу в документальних джерелах, фактографічній інформації, спогадах викладачів-ветеранів та випускників колледжу – головна задача не тільки викладачів, а й студентів.

 
     
 
     
 

Фондова колекція налічує 157 експонатів.

На основі фондових зібрань та наукових досліджень студентів-волонтерів для відвідувачів музею організовано 6 технічно оснащених тематичних експозицій:

  • «Велична історія»
  • «Ти освіти палац золотий»
  • «Крок у майбутнє»
  • «У вирі життя»
  • «Шануймо минуле заради майбутнього»
  • «Тернистими шляхами перемог»

Музей Історії коледжу – потужний інформаційний центр, в експозиціях якого представлені архівні матеріали та документальні джерела про створення, становлення та періоди розвитку закладу, його керівників, перших викладачів, викладачів-ветеранів Великої Вітчизняної війни, історію молодіжних організацій та рухів.

З фотографій на стендах музею коледжу до нас промовляє його історія, яка тісно пов’язана з долею різних поколінь: викладачів та численної армії випускників, які працюють в освітніх закладах України. Саме музей нашого навчального закладу є не тільки музеєм Історії коледжу, а й музеєм розвитку освітянської культури та культури Луганської області, зокрема.

 
     
 
     
 

Раритетними документами, що знаходяться в музеї, є грамоти і атестати перших випускників 1941 року; світлини перших післявоєнних випусків, хореографічних та театральних гуртків, будівельних загонів славетних 60-х років. Колір і світлотіні підкреслюють належність епосі: сіро-чорні тони тематичних банерів, фотокарток переносять відвідувачів у воєнне лихоліття, а яскравий тон налаштовує на сприйняття інформації про досягнення та звершення нашого сьогодення. У цих світлинах – історія коледжу: його святкові та буденні миті, екскурсії для першокурсників.

Значну частину експозиції займають саме такі матеріали музею Історії коледжу: здобутки творчих колективів та студентів-учасників конкурсів, фестивалів, спортивних змагань, фотохроніка загальноколеджних заходів, творчі здобутки викладачів, зокрема підручники, публікації у фахових виданнях, тези виступів на конференціях, збірки сценаріїв, поезій, відеозаписи відкритих занять, виховних годин, матеріали з досвіду роботи кращих викладачів коледжу та публікації його випускників.

Музейні експонати, історичні документи є однією із форм музейної комунікації та сприяють наближенню студентів до історичних подій, «оживляють» історію, допомагають пов’язати минуле і сучасність навчального закладу.

Систематичному комплектуванню, відповідно до тематики експозицій та поповнення їх матеріалами, сприяє плідна діяльність навчальних груп, які займаються збором інформації, створенням портфоліо та електронних версій про ветеранів. Музей підтримує тісний зв’язок із радою ветеранів, спільно з якою створено фотовиствку «Сімейні династії», організовуються зустрічі з ветеранами «Ми вас пам’ятаємо», започатковано проведення годин історичної пам’яті та діалогів поколінь.

 
     
 

Стало доброю традицією проведення зустрічей з випускниками. Музейні експозиції, екскурсії, лекції, зустрічі, заняття є добре запробованими методами національно-патріотичного виховання студентської молоді та невичерпним джерелом формування особистості. Музей єднає студентів і викладачів незрадливою любов’ю до рідного коледжу.

У планах на майбутнє – поповнення музею новими експонатами, завершення пошуку документальних джерел з історії навчального закладу, творча співпраця з випускниками різних років, активізація роботи групи екскурсоводів з числа студентів, створення електронного архіву документів, організація віртуальних екскурсій, а згодом – віртуального музею.

Музей Історії коледжу завжди відкритий для відвідувачів у понеділок з 14.00 до 15.00. Індивідуальне відвідування можна замовити за телефоном (06451) 7-64-36

Незабаром наш музей відгукнеться на відзначення чергового ювілею – 80-й день народження Лисичанського педагогічного коледжу.

Запрошуємо усіх небайдужих звернутися до нас, якщо маєте якусь цікаву інформацію, пов’язану з історією Лисичанського педагогічного коледжу. Будемо вдячні, якщо Ви надасте навчальному закладу архівні документи, світлини, нариси, свої досягнення в галузі освіти – все, що промовляє про причетність до історії створення навчального закладу.

Сьогодні музей Історії коледжу є освітнім центром, який поєднує науково-методичні дослідження з практикою музейної роботи та сприяє консолідації педагогів у використанні музейного потенціалу в освітньому процесі.

Керівником музею є викладач філологічних дисциплін Севастянова Ольга Анатоліївна.

Корисні посилання
Різне

© ВП «Лисичанський педагогічний коледж Луганського національного університету імені Тараса Шевченка», 2012-2018