Лисичанський педагогічний коледж
 

Новини

17.09.2015

17 вересня 2015 року відбулось перше організаційне засідання наукової лабораторії «Мовна палітра Луганщини». На засідання були запрошені студенти, які обрали своїм зацікавленням теми наукових та пошуково-творчих робіт з філології, та їх керівники – куратори студій.  Учасники були ознайомлені з планом роботи лабораторії на 2015-16 н.р., термінами виконання наукових робіт та загальними вимогами до них.

Радісно відзначити зростаючу динаміку зацікавлення студентів коледжу проблемами, що розглядаються у межах діяльності лабораторії. 58 з них обрали філологічний напрямок дослідження на цей навчальний рік, визначились із науковими керівниками та предметами, з яких дослідження буде виконуватись. Тематика робіт, пропонована студентам, актуальна, цікава та має прикладний характер, відповідає віковим особливостям виконавців. Так, студенти 1 курсу, які тільки отримують початкові навички наукової діяльності, будуть виконувати дослідницькі роботи з української, англійської, французької мов, української та зарубіжної літератури, скеровані на роботу з художніми текстами, історією мови, вивченням звичаїв та обрядів країн, мова яких вивчається. Студентам 2-4 курсів запропоновано більш складні види робіт: створення навчального посібника з його теоретичним обґрунтуванням, пізнавальної відеопередачі «Студмікс», опис музеєзнавства м. Лисичанська тощо.

Загальний огляд організації наукової роботи зробила Шуліка Л.В. – керівник лабораторії коледжу та наукової лабораторії «Мовна палітра Луганщини». Вона зазначила, що основними засадами участі у діяльності  лабораторії є добровільність та партнерські відносини з керівниками, а найбільш впливовим чинником для успішної роботи є виключне особисте бажання студента при підтримці та творчому консультування викладача. Важливість та актуальність набуття досвіду наукової  діяльності підкреслила завідувач навчально-методичного кабінету коледжу та куратор методичної студії лабораторії Сергієнко Л.В.

Під час засідання було також презентовано відкриття щорічного Регіонального творчого конкурсу «Солов'їні далі» (положення про конкурс розташоване на сайті лабораторії).

Тож бажаємо успіхів нашим учасникам та їх керівникам! Сподіваємось на відкриття нових «зірочок» на небосхилі коледжної наукової роботи та подальших досягнень, представлених у конкурсах та наукових форумах різних рівнів! А ще нагадуємо, що наступне засідання учасників лабораторії відбудеться у жовтні, де вони мають звітувати про хід та перші результати своєї діяльності. Отож не гаймо часу, починаймо працювати творчо, плідно, вимогливо та відповідально.

Запрошуємо також до участі у діяльності лабораторії вчителів шкіл Луганської області та їх здібних учнів, які цікавляться філологічними дослідженнями та бажають отримати досвід наукової роботи. За довідками звертатись за контактними даними, розташованими на офіційному сайті коледжу.

 

 

Корисні посилання
Різне

© ВП «Лисичанський педагогічний коледж Луганського національного університету імені Тараса Шевченка», 2012-2018