Лисичанський педагогічний коледж
 

Новини

27.01.2020

27 січня у всьому світі відзначається Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту, в день коли 75 років тому, радянська армія звільнила в'язнів найбільшого нацистського табору смерті Освенцім (Аушвіц-Біркенау), розташованого в 70 кілометрах від Кракова. "Голокост, що призвів до винищування однієї третини євреїв і незліченних жертв з числа представників інших меншин, буде завжди служити всім народам застереженням про небезпеки, що таять у собі ненависть, фанатизм, расизм і упередженість", - йдеться в резолюції Генеральної Асамблеї ООН.

На базі кабінету-панорами історії України Лисичанського педагогічного коледжу для аудиторії першокурсників було проведено тематичну годину «Голокост – лихо ХХ століття», на якій звернено увагу студентства на історичні та етичні корені геноциду, ознайомлено із вражаючими фактами та статистикою Голокосту.

Особливо вразили студентів спогади вцілілих очевидців про перебування у концтаборах. Доречною в контексті теми стала історія Анни Франк – загиблої дівчинки, щоденник, якої був перекладений на 67 мов країни світу й став бестселером.

Учасники заходу здійснили заочну подорож до меморіального комплексу Катастрофи і героїзму єврейського народу на горі пам'яті в Єрусалимі «Яд Вашем», яка дала їм змогу дізнатися про почесне звання «Праведник народів світу».

Обговорюючи актуальність теми студенти зуміли визначити головний меседж зустрічі, зрозуміли загрози, що несуть нетерпимість, насилля та агресія. У цей день ми повертаємося в минуле, щоб на жахливих уроках Голокосту, проаналізувавши помилки тодішньої влади, не допустити більше повторення подібних злочинів у майбутньому. Переконані, що пам’ять про невинно убієнних за національними, етнічними, релігійними, культурними ознаками є своєрідними попередженням для людства про небезпеку, що ховають за собою тоталітарні ідеології, зверхність, ненависть, ксенофобія та расизм.

Україна, яка втратила мільйони своїх синів і доньок різних національностей внаслідок ганебних злочинів тоталітаризму, сьогодні протистоїть посяганню російського агресора на території Донбасу і Криму, мужньо обороняючи кордони неподільної, незалежної, соборної Батьківщини та демократичні цінності. Тож будьмо єдиними у відстоюванні ідеалів гуманізму, демократії, свободи та миру у всьому світі.

Схилімо голови у скорботі за навіки полеглими у безіменних могилах і печах крематоріїв. Будьмо толерантними, терпимими й людяними. Нехай пам’ять вічно живе у наших серцях…

Чурілова В.Є.

 

 

Корисні посилання
Різне

© Відокремлений структурний підрозділ «Лисичанський педагогічний фаховий коледж Луганського національного університету імені Тараса Шевченка», 2012-2021