Лисичанський педагогічний коледж
 

Новини

25.11.2019

У межах програми заходів вшанування жертв голодоморів в Україні на базі кабінету-панорами історії України проведено тематичний екскурс «Люди правди».

Учасники заходу згадали причини масового терору 1932-1933 років, методи реалізації геноцидної політики щодо українців, прокоментували статистику національної катастрофи. Дійшли висновку, що геноцид на довгі десятиліття порушив природний генетичний фонд, призвів до морально-психологічних змін у свідомості нації. Наслідком злочину геноциду також стало руйнування традиційного українського устрою життя. Ті, хто вижили, добровільно позбавлялися власної мови, культури, традицій, переплавлювалися у безликий «совєтський народ». Українцям як етносу було завдано смертельної рани.

Попри це, головним меседжем заходу стала ідея незламності українського духу та незнищенності української нації, про що доводять долі багатьох українців, тих, хто вижили фізично й не дав знищити себе духовно. Попри те, що вони, як й інші, бачили жахіття голодної смерті рідних та близьких, самі заглядали їй у вічі, відчували, як впевнено тваринне єство може наповнювати людську істоту. Голодомор не зламав їх, не змусив зрадити своє індивідуальне та національне “я”. Згодом вони зуміли реалізувати себе, попри травму пережитого у 1932-1933-му, і всупереч несприятливим обставинам радянської дійсності наступних років. Вони стали художниками, письменниками, досягли успіхів у науці та техніці. Вони не забували про Голодомор, але ця пам’ять не стримувала їх розвиток, а робила сильнішими – це автор Акта проголошення незалежності України у 1991-му Левко Лук’яненко, оперна співачка Євгенія Мірошниченко, дисиденти Іван Світличний та Олекса Тихий, видатна художниця Катерина Білокур, філософ Микола Руденко, модель Євгенія Сакевич-Даллас, та багато інших. Серед людей, що несли правду у світ були не тільки українці. Тож студентам було запропоновано теленовели про гуманірну місію Малкольма Маґґеріджа, Андрея Шептицького, Джеймса Мейса, Роберта Конквеста, Рафаєля Лемкіна, Гарет Джонса та ін.

Ці чоловіки та жінки знали, що живуть не лише за себе, але й за мільйони інших, вбитих фізично чи духовно. Знали, що несуть в собі унікальну культуру, яку мають врятувати, щоб зберегти різноманітність світу. Завдяки їм Сталін програв — Голодомор не зламав України.

Після десятиліть нищення вона звелася на ноги і у 1991-му поставила крапку в історії створеної ним імперії. І нині Україна впевнено зупиняє спроби відродити цю імперію. Впевнено захищає рубежі свободи — свободи власної, свободи Європи. Бо ми народ, який не зламали геноцидом.

Чурілова В.Є.

 
     
 

 

Корисні посилання
Різне

© ВП «Лисичанський педагогічний коледж Луганського національного університету імені Тараса Шевченка», 2012-2019