Лисичанський педагогічний коледж
 

Новини

30.09.2019

30 вересня 2019 р. відбулась інформаційно-просвітницька година «Серце для рим і для куль…» (до 90-річчя з дня народження І. Світличного – поета, перекладача, дисидента, земляка). Студенти ознайомились з фактами біографії поета, умовами розвитку особистості, роллю в дисидентському русі «шістдесятників». Постать Івана Світличного огорнула своєю добротою, сяйвом людяності у своїх діях та водночас непоступливістю у власній поезії. Натхненно звучали з вуст студентів 2 курсу поезії «Моя свобода», «Я – дисидент», «Шевченко», «Поезія». Присутні поринули у спогади про поета разом з його сестрою Надією Світличною та у філософські роздуми про велич особистості з відомою громадською діячкою, філологинею Іриною Фаріон.

Емоційним шоком став заклик викладача Шуліки Л.В. до аудиторії: «Хто проти деспотії, встаньте!», який змоделював ситуацію на прем’єрі фільму С. Параджанова «Тіні забутих предків», де з таким же закликом піднявся друг І. Світличного В.Стус.

Постать Івана Світличного як організатора українського дисидентства серед письменницької молоді м. Харкова та одночасно нашого земляка, представника Луганщини, зайвий раз підкреслила, що український патріотизм на Сході України був рушійною силою на шляху до незалежності нашої держави, де корінне українське населення відчувало спрагу справжнього рідного слова і готове було боротись за нього, жертвуючи життям.

 
     
 

 

Корисні посилання
Різне

© ВП «Лисичанський педагогічний коледж Луганського національного університету імені Тараса Шевченка», 2012-2019