Лисичанський педагогічний коледж
 

Новини

31.10.2018

Підсумки проведення екологічної акції «День довкілля»

На підставі листа Міністерства освіти і науки Україні № 1/9-521 від 31.08.2018 р. та з метою формування екологічної свідомості студентів, залучення молоді до поліпшення стану довкілля, активізація участі майбутніх фахівців у Всеукраїнській акції «День довкілля», формування традиційного для українського народу шанобливого ставлення до природи, підтримання чистоти на території закладу вищої освіти, у Лисичанському педагогічному коледжі стартувала традиційна екологічна акція «День довкілля».

У ході акції було здійснено прибирання дільниць, коледжного саду; облагороджування чагарників та дерев (відновлення лунок, видалення сухостою, оздоблення ґрунту добривом); висадка осінніх квітів, дерев (береза, горіх).

У практичному аспекті акції взяли участь всі студенти коледжу та викладачі (462 особи). Даний етап передбачав організацію студентських екологічних справ, спрямованих на збереження та відновлення навколишнього середовища. Всі групи активно долучились до трудової екологічної діяльності.

Належну увагу було приділено коледжному саду, який активно доглянули групи: 2-АФ (куратор Крошка С. А.), 1-АТ (куратор (Сергієнко Н. В.), 1-АФ (куратор Цвік О. С.), 2-АТ (куратор Чурілова В. Є.), 3-АТ (куратор Саприкіна Т. Г.), 4-АТ (куратор Демченко П. Є.). Так, було організовано ряд заходів для облагородження дерев та чагарників:підпушування, обкопування, підрізка, полив, підгодівля, боротьба з поросллю, видалення сухостою. Також проведена робота щодо оновлення саджанців дерев. Цієї осені було висаджено 92 берези й 26 горіхів. На чолі з Осіповим І. В. організовано роботу по укріпленню молодих насаджень. Прикрасили територію коледжу й осінні квіти, які вже зараз мерехтять різнобарв'ям, що змушує привернути увагу всіх небайдужих до краси природи. Відповідно, організовано трудовий рейд щодо поливу молодих насаджень дерев і квітів.

Не залишились осторонь і центральні клумби коледжу, на яких студентами групи 4-АТ (куратор Демченко П. Є.) проведено роботу щодо підпушування ґрунту, прибирання листя й сухостою; оздоблення ґрунту добривом.

Належної уваги було приділено флорі фахової лабораторії методики ознайомлення з природою й екзотичним рослинам дослідницького центру, в яких організовано й проведено ряд заходів: пересадка квітів, оздоблення кімнатних рослин добривом; підгодівля екзотичних рослин: фініків, апельсинів, гранатів; пересадка саджанців туї для більш комфортного їх проростання.

Крім трудових рейдів на базі лабораторії організовано й теоретичне вивчення проблемних питань довкілля. Для цього, студенти груп 3-АПО, 3-БПО долучились до дослідницької діяльності, що спрямована на вивчення питання стосовно забруднення навколишнього середовища. Так, майбутні фахівці зацікавились наступними темами: «Екологічні проекти світу: утилізація відходів», «Світовий океан: проблема забруднення», «Пластикова катастрофа», «Екологічний апокаліпсис», «Вирубка лісів: екокатастрофа України». Наразі, означені теми є надто актуальними в наш час і вимагають негайного аналізу й розв'язання.

У межах акції для любителів природи в 2018-2019 н.р. оголошено обласний фотоконкурс «Природа в дії». Завданням конкурсу є: показати гамму природних явищ як невід'ємної складової навколишнього світу; демонстрація різноманіття краси природи навколишнього світу через призму блискавки, дощу, туману, вітру; висвітлення міст України у фокусі погодних умов; окреслення впливу природних явищ на людину; показ краси природного ландшафту.

Поряд з цим, робота по становленню екологічної свідомості, формування екологічної культури та належної компетентності в галузі екології вимагає узагальнення. З цією метою є необхідність укладання методичних рекомендацій для майбутніх фахівців в рамках проведення педагогічної практики в закладах загальної середньої освіти.

 
     
 
     
 
     
 
     
 
     
 

 

 

Корисні посилання
Різне

© ВП «Лисичанський педагогічний коледж Луганського національного університету імені Тараса Шевченка», 2012-2018