Лисичанський педагогічний коледж
 

Новини

29.10.2018

Стандарт початкової освіти в дії

2018 рік – рік нових звершень та бурхливих і насичених подій. Адже саме цього навчального року усі першокласники увійшли до нової української школи. 13 жовтня 2018 року у нашому освітньому закладі відбулася історична подія – спільне засідання Президії НАПН України та Вченої ради ДЗ «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка», у ході якої лабораторія початкової освіти презентувала сучасні освітні тренди та власні наробки. Також цього року МОН України прийняло новий документ, що регламентує освітню діяльність закладів освіти. Що це за документ? Що передбачає цей проект? Лабораторія початкової освіти відкрила секрети НУШ у ході роботи науково-практичного семінару «Стандарт початкової освіти в дії», який відбувся 29 жовтня 2018 року. На заході присутні вчителі початкової освіти міста Лисичанська, викладачі коледжу та студенти спеціальності «Початкова освіта». Спільно ми стали провідниками на шляху до розсекречення таємниць освіти.

Тож, державний стандарт початкової загальної освіти визначає, що саме мають знати й уміти учні по закінченню певного циклу навчання, окреслює ідейні засади та принципи навчально-виховного процесу, логіку його організації тощо. Та цікаво дізнатися, як розуміє Держстандарт початкової загальної освіти студентська спільнота. Більш детально про цей документ усім присутнім розповіла студентка 4 курсу групи А спеціальності «Початкова освіта» Лондарь Христина. Крім того, аудиторія заходу дізналася про інтеграцію та інтегроване навчання у новій школі: специфіку методик проведення уроків «Я досліджую світ» та «дизайн і технології». Доповідачем була Кузнєцова Н.І., вчитель НУШ початкових класів ЗЗСО № 13.

Як реалізовується Держстандарт початкової загальної освіти, які орієнтири, проблеми та перспективні лінії роботи вчителя початкової освіти? Відкрили усі таємниці випускниці нашого коледжу, креативні педагоги НУШ Жиділова Л.О. та Смирнова К.В., які працюють вчителями початкових класів ЗЗСО № 8.

Також таємниці освітніх стратегій нової української школи розкрила студентка 4 курсу групи А спеціальності «Початкова освіта» Горбенко Софія.

Для учнів початкової школи найважливіше навчання – через дослідження та особистий досвід, роботу в групі та соціалізацію, унаочнення освітнього процесу та освітнього середовища. Тому в Стандарті багато уваги приділено саме їм. Ключі від секретів візуалізації в освітньому процесі: скрайбінг, скетчноутінг, Mind-карти та пікчерси має студентка 3 курсу групи А спеціальності «Початкова освіта» Панкова Лілія, яка й доповідала це питання.

Отже, резюмуючи діяльність науково-практичного семінару «Стандарт початкової освіти в дії», було запропоновано:

  • Оформити методичний посібник в допомогу студенту-практиканту щодо проведення формувального оцінювання у НУШ.
  • На сайті ц.к. у вкладці НУШ висвітлювати поради, рекомендації та результати практичної підготовки студентів до вимог НШ.
  • З метою створення педагогічного кейсу студента-майбутнього фахівця НШ, на базі лабораторії початкової освіти провести конкурс на кращу методичну розробку уроку за стратегіями нової української школи «StartUp майбутній фахівець» для студентів 3-4 курсів спеціальності «Початкова освіта».

Усі деталі конкурсу можна дізнатися на сайті циклової комісії.

Бажаємо успіхів на шляху до оволодіння компетентностями НУШ!

Підготувала Ляшенко К.І.

 
     
 

 

Корисні посилання
Різне

© ВП «Лисичанський педагогічний коледж Луганського національного університету імені Тараса Шевченка», 2012-2018