Лисичанський педагогічний коледж
 

Новини

03.10.2018

3 жовтня 2018 року засідання аналітичного майданчика Центру молодіжних ініціатив було присвячено питанню децентралізації та функціонуванню територіальних громад. Обговорення даного питання є актуальним, адже 6 жовтня 2018 року студенти нашого навчального закладу візьмуть участь у обласному відкритому фестиваль-конкурсі молодіжної культури «Дике поле-фест» (смт. Новопсков). В програмі заходу робота дискусійного майданчику «Децентралізація. Твій погляд…».

Кожен мешканець села чи міста має право на сучасну медицину й освіту, доступні та якісні адміністративні, комунальні, соціальні послуги, гарні дороги, чисті й освітлені вулиці. Але люди можуть впливати на якість цих послуг лише тоді, коли відповідальні за їх надання знаходяться близько. Найближчою до людей владою є органи місцевого самоврядування. Отже саме вони повинні мати широкі повноваження і достатньо коштів, щоб бути спроможними вирішувати усі місцеві питання і нести за це відповідальність.

Державна політика України у сфері місцевого самоврядування спирається на інтереси жителів територіальних громад і передбачає децентралізацію влади – тобто передачу від органів виконавчої влади органам місцевого самоврядування значної частини повноважень, ресурсів та відповідальності.

Пивоварова Г.С., викладач правознавства, розповіла про саме поняття «децентралізація» та окремо зупинилася на Законі «Про добровільне об'єднання територіальних громад». Цей закон дав змогу почати формувати спроможний базовий рівень місцевого самоврядування. Станом на початок серпня 2018 року в Україні створено вже 831 об'єднана територіальна громада (ОТГ), з яких 126 ОТГ чекають на призначення перших виборів.

До уваги студентів був представлений відеоролик про специфіку роботи територіальних громад. Студенти спробували визначити від чого залежить робота територіальної громади, які перешкоди на шляху її існування виникають сьогодні в нашому регіоні, що треба зробити, щоб змінити своє життя.

В цілому студенти відмітили, що сама ідея децентралізації, створення територіальних громад є доцільною і доречною, але на жаль результатів роботи в нашому регіоні поки що ми не бачимо. Основним меседжем зустрічі була думка про те, що якщо хочеш змінити світ необхідно починати з себе. Майбутнє нашої країни, нашого регіону, нашого міста в наших руках!

Пивоварова Г.С.

 

 

Корисні посилання
Різне

© ВП «Лисичанський педагогічний коледж Луганського національного університету імені Тараса Шевченка», 2012-2018