Лисичанський педагогічний коледж
 

Новини

28.09.2018

Лисичанський педагогічний коледж – один із постійно еволюціонуючих освітніх закладів Луганської області. Викладацький колектив не стоїть на місці і вбирає в себе, мов губка, все нові знання та поповнює свій досвіт. Ось, і 28 вересня під час регіональної науково-практичної конференції «Педагогічні вектори: В. О. Сухомлинський та сучасність» коледжна родина приймала незвичних гостей.

Окрім провідних науковців та освітян нашого регіону учасниками конференції стали уродженці Китаю, аспіранти Луганського національного університету імені Тараса Шевченка, які палко поділяють педагогічні ідеї та погляди Сухомлинського. Цікавим фактом виявилося те, що в Китаї існують школи названі на честь великого педагога та реформатора В. О. Сухомлинського.

– У нас дуже шанують Сухомлинського. Існує декілька шкіл, названих на його честь. Але, наприклад, майбутні викладачі, які мають бажання працювати там, повинні скласти іспит. Його сенс полягає в тому, щоб переказати його «100 порад вчителеві». – Розповідає Лі Вейхуа, вчитель російської мови в Китаї.

Після регламенту роботи конференції гостям була запропонована екскурсія навчальним закладом, представлені деякі ексклюзивні студентські проекти.

Викладачі на базі лабораторії «Центр мов» влаштували зустріч коледжан з іноземцями. Студенти охоче ставили запитання, аспіранти із задоволенням на них відповідали. Молодь цікавили особливості навчання в Китаї, різниця між мовами, менталітетами та культурами, можливість навчання у Китаї тощо.

– Навчання у Китаї для українця цілком можливе. Все це легко здійснити за програмою обміну студентів. Китайці добре відносяться до людей слов'янських національностей, тому конфлікти між нами та вами ніколи не виникають. А вступити до нас набагато легше, бо вступних іспитів немає. Ви, як студенти, вже під час навчання маєте довести, що повинні бути тут. – Доповнила Лі Вейхуа.

Протягом усієї зустрічі панувала тепла і доброзичлива атмосфера. Учасники вільно спілкувалися на будь-які теми. Починаючи від улюбленої їжі та завершуючи музичними вподобаннями.

Ця зустріч довела, що наскільки б наші народи не були різні, ми все одно маємо однакові цілі та прагнення у житті. Китай вже не перший рік співпрацює з українськими студентами та викладачами. Хто знає, можливо, у майбутньому і наш коледж стане інтернаціональним.

Бахмет М. Ю.

 
     
 
     
 

 

Корисні посилання
Різне

© ВП «Лисичанський педагогічний коледж Луганського національного університету імені Тараса Шевченка», 2012-2018