Лисичанський педагогічний коледж
 

Новини

24.09.2018

Сучасна незалежна українська держава сумлінно зберігає історичну пам'ять про Другу світову війну. Проходять роки, але не забуваються криваві злочини нацистського «нового порядку»: страхіття гітлерівських концтаборів, масових розстрілів, душогубок, вбивств і катувань. Тема трагедії Бабиного Яру - гітлерівського геноциду та злочинів сталінської тоталітарної системи, сьогодні є складовою частиною європейського простору пам'яті. До цього простору сьогодні активно приєднується і студентство Лисичанського педагогічного коледжу.

Напередодні відзначення 77 річниці трагедії у Бабиному Яру викладачі суспільних дисциплін звернули увагу студентської молоді на топоніміку, історичне походження місцевості Бабин Яр, злочинність нацистського / «нового порядку» в Києві 1941-1943 pp., героїчну боротьбу радянського й оунівського підпілля з окупантами в Києві, спробу радянської системи приховати правду про Бабин Яр, «Праведників народів світу», активну роль у викритті політики тоталітарного режиму дисидентів, зокрема промови Івана Дзюби у 1966 році., архітектурні пам'ятки жертвам Бабиного Яру.

Студентам третіх-четвертих курсів пропонувалося переглянути документальний фільм «Бабин Яр у пошуках пам'яті» В. Чеппеля й висловити власні враження від побаченого. Спільними зусиллями визначили основну ідею стрічки – акцентуючи увагу на одних історичних подіях та ігноруючи інші, деякі суспільні та політичні групи дотепер намагаються перетворити історію на паралельні «власні» версії подій і транслювати свою «правильну», «ексклюзивну» пам'ять. Вшанування місця загибелі та повага до гідності жертв при цьому не завжди на першому місці. Історія Бабиного Яру триває досі, і ми нині є свідками цієї історії та нових суперечок за те, кого, як, коли і за що тут пам'ятати…

Чурілова B.Є.

 
     
 

 

Корисні посилання
Різне

© ВП «Лисичанський педагогічний коледж Луганського національного університету імені Тараса Шевченка», 2012-2018