Лисичанський педагогічний коледж
 

Новини

21.09.2018

В рамках заходів, присвячених 100-річчю від дня народження видатного українського педагога-гуманіста Василя Олександровича Сухомлинського, 21 вересня викладачем циклової комісії загальної та дошкільної педагогіки і психології Ігнатушею А.Л. та студентами Баркаловою Т., Нарожною Ю., Фесенко І., Макаренко Л. (гр. 4-АПО), Ворошиловою А. (гр. 3-АПО) для студентів першого курсу проведені педагогічні читання «Серце віддаю дітям…Василь Олександрович Сухомлинський» на базі кабінету-музею історії освіти та педагогіки.

Український педагог, гуманіст, мислитель, дитячий письменник, член-кореспондент Академії педагогічних наук РРФСР, АПН СРСР, заслужений учитель УРСР (1958), Герой Соціалістичної Праці (1968), фахівець у галузі теорії й методики виховання дітей у школі й родині, педагогічної майстерності, управління навчально-виховним процесом у школі, директор Павлиської середньої школи (23 роки), послідовник відомих педагогів минулого, автор монографій, брошур, статей, оповідань і казок для дітей; лауреат Державної премії УРСР (1974, посмертно). Твори педагога перекладено 59 мовами світу. Спадщина В. Сухомлинського становить собою явище духовної культури, яке з плином часу привертає до себе все більше уваги, бо наділене феноменом невичерпності.

В своїх виступах, які поєднувалися з документальними кадрами з прикладами діяльності В.О.Сухомлинського, студенти познайомили першокурсників з біографічними даними педагога, виділили його головні праці та педагогічні ідеї, підкреслили співзвучність педагогічних поглядів Василя Сухомлинського та вимог Нової української школи.

Наприкінці було наведено найбільш відомі крилаті вирази, цінні дороговкази В.О. Сухомлинського.Наприклад: «Людина народжується на світ не для того, щоб зникнути безвісною пилинкою. Людина народжується, щоб лишити по собі слід вічний», «Вчитель готується до гарного уроку все життя», «З дитинства в дітях треба виховувати серце» та ін..

Першокурсники прониклися змістом заходу і зацікавилися педагогічними ідеями великого гуманіста як дороговказами власного професійного становлення.

 
     
 
     
 
     
 
     
 

 

Корисні посилання
Різне

© ВП «Лисичанський педагогічний коледж Луганського національного університету імені Тараса Шевченка», 2012-2018