Лисичанський педагогічний коледж
 

Новини

17.05.2018

17 травня у Лисичанському педагогічному коледжі відбувся парад Вишиванок «Вишиванку вдагай – Україну кохай», який присвячений українській національній культурі і традиціям та в якому взяли участь більше 200 осіб.

Вишиванка – унікальне явище духовно-матеріальної культури нашого народу.
У продовж тисячоліть у народній вишивці знаходили і, на щастя, знаходять відображення думки і настрої людини, що її творила, краса природи, полохливий світ думок майстринь, їхні сподівання на кращу долю, людські вірування, оберегова символіка речей, позначених візерунком нитки й голки.

Глядацька аудиторія із захопленням сприймала тематичні вокальні й хореографічні постановки. Студенти коледжу представили яскраві вишиванки, на яких можна побачити диво-кольори та розмаїття візерунків. Кожен візерунок – це певний символ, що має в собі велику енергетику та є справжнім оберегом. Звучали українські пісні «Україна-вишиванка», «Вишиванка», «Мамина сорочка»

Я – українець! І горджуся цим.
В нас обереги вишивають здавна.
Така традиція в народі прижилась.
Вона прадавня, вічна й дуже славна.
В культурі й до сьогодні збереглась.
Ані вікам, ні моді не здолати…

Проведений захід ще раз довів, що плекання національних традицій і звичаїв є запорукою становлення справжнього громадянина-патріота. Тож як кольори цвітуть на вишиванках, так хай цвіте й розростається в душах українців любов до своєї неосяжної Батьківщини!

 
     
 
     
 
     
 
     
 
     
 
     
 
     
 
     
 
     
 
     
 
     
 
     
 
     
 
     
 

 

Корисні посилання
Різне

© ВП «Лисичанський педагогічний коледж Луганського національного університету імені Тараса Шевченка», 2012-2018