Лисичанський педагогічний коледж
 

Новини

06.04.2018

Великоднє чудо

Історію свого народу можна пізнати, вивчаючи його звичаї, ті прикмети, по яких розпізнається народ. Напередодні великого свята разом з дружньою коледжною освітянською спільнотою 6 квітня 2018 р. поринули у світ народних традицій, пов'язаних з найулюбленішим весняним святом усіх християн - Великоднем або Святом Пасхи, днем Воскресіння Ісуса Христа.

Останню неділю перед Великоднем називають Вербною… У цей день святять вербу. Верба - одна з найулюбленіших дерев у народі. Цвіт верби - це прекрасне і зворушливе диво природи. Ці вербові прутики на Вербну неділю освячують у церкві. Зранку на богослужіння сходяться всі: і старі, і малі, бо " гріх не піти до церкви, як святять вербу."

Тиждень перед Великоднем називають Великим, або Страсним. Що потрібно зробити, а чого слід уникати – присутні дізналися з відео сюжету.

Невід'ємна частина свята Великодня – писанка. У наших предків яйце було символом весняного відродження природи, зародження життя, продовження роду. Розмальоване яйце вважалось оберегом. Крашанки дарують на щастя рідним та друзям, бажаючи один одному здоров'я. З крашанок розпочинається великодній сніданок у кожній українській оселі. Варіацій писанок, крашанок дуже багато. Обирайте саме той варіант, який Вам найбільше до душі!

Та писанки – це не тільки невід'ємний атрибут Великодня. Писанка відома на весь світ та на її честь побудовані навіть музеї. Наприклад, музей писанкового розпису, неофіційна назва Музе́й «Пи́санка» — музей писанки в живописному, маленькому та затишному місті Коломиї Івано-Франківської області. Це єдиний в Україні музей, що занесено до Книги рекордів Гіннеса. В колекції музею понад 6000 писанок з різних регіонів України та країн світу.

Нещодавно 3 квітня сталася цікава подія - в Аргентині з'явився особливий пам'ятник писанці у місті Апостолес, що у Південній Америці. Його розташували на перехресті вулиць "Україна" та "Польща". Розпис писанки здійснювався українськими і польськими майстрами, автором української "половини" монумента є Мирослав Ясінський.

Нехай якнайшвидше кожен здобуде перемогу добра над силами зла у своїй душі! З Великоднем!

Свято Пасхи недалечко,
Люди звичай бережуть, –
Розмальовують яєчка,
Пишні пасочки печуть.

Святкування йде віками, –
Це такі чудові дні:
В гості йти, під рушниками
Страви нести запашні.

Доброзичливо, з любов'ю
Мати щирі почуття,
Людям зичити здоров'я
І щасливого життя.

Святість – це чарівне слово,
Тільки треба так зуміть,
Щоб життя своє святково
У труді й добрі прожить.

 
     
 
     
 
     
 
     

 

Корисні посилання
Різне

© ВП «Лисичанський педагогічний коледж Луганського національного університету імені Тараса Шевченка», 2012-2018