Лисичанський педагогічний коледж
 

Новини

04.04.2018

Шалений успіх нового українського анімаційного фільму «Викрадена принцеса» став приводом обговорення аналітичного майданчика Центру молодіжних ініціатив. Фільм «Викрадена принцеса» за три тижні прокату побив багато рекордів в Україні та добре стартував у закордонному прокаті. Півтора роки тому, восени 2016-го рекорди бив перший український 3D-мультфільм «Микита Кожум'яка». Він зібрав в українському прокаті 11,2 мільйона гривень, а у світі – майже 2 мільйони доларів. Це – великі успіхи не лише вітчизняних аніматорів, а й держави. Через такі мультфільми Україна відвойовує своє право на історичне минуле.

Запотєєва Валерія виступила із цікавим нарисом про стан української анімації та власними міркуваннями щодо споживання мультиплікаційної продукції сучасним українством. Раніше тему казкової й легендарної Київської держави фактично монополізувала Москва циклом мультфільмів про трьох богатирів, що виходять з 2004 року. Глядач бачить Київ, де відбувається дія восьми анімаційних фільмів, і там живуть «русские богатыри». Тобто Київ у сприйнятті глядача – це «земля русская», яка «невідомо чому» називається столицею іншої держави. Через мультики нове покоління українців намаагаються залучати до спільного культурного простору з Росією (той самий «русский мир») та формувати лояльність до Російської Федерації. На початку деяких із серіалів діти бачать «орласту» емблему російського Мінкульту, за підтримки якого створені мультики. У багатьох в титрах з'являються логотипи останкінських пропагандистських каналів, зокрема, ВГТРК. Мультсеріали – це поле, на якому в Україні поки що панує продукція держави-агресора. І заборонами нічого не вдієш (це й неможливо), просто потрібно запропонувати дітям щось не менш цікаве, але українське.

Українська школа анімації відома у світі. У Києві за радянських часів були створені десятки мультфільмів, які отримували й міжнародні нагороди, і визнання глядачів усього СРСР. Достатньо згадати «Капітана Врунгеля» та «Острів скарбів» Давида Черкаського і цикл Володимира Дахна «Як козаки…»

Майбутні педагоги висловили надії про нове народження української мультиплікації через яку має формуватися українська ідентичність. Тож, чекаємо на появу нового українського мультфільму «Мавка. Лісова пісня»!

Наступною темою для обговорення активістів майданчику стали гроші. Кожевнікова Ліана, студентка спеціальності «Журналістика» запропонувала увазі присутніх історію української валюти. З ентузіазмом учасники Центру молодіжних ініціатив зустріли новину про випуск патріотичних монет, присвячених «кіборгам», українським добровольцям . Відзначили, що це велика подія не лише для нумізматів, а перемога людей, які понад 3 роки наполягали на важливості використання грошей у патріотичній пропаганді. У квітні матимемо монету номіналом 10 гривень, присвячену 100-річчю створення Українського військово-морського флоту.

     

 

Корисні посилання
Різне

© ВП «Лисичанський педагогічний коледж Луганського національного університету імені Тараса Шевченка», 2012-2018