Лисичанський педагогічний коледж
 

Новини

21.02.2018

З 12 по 21 лютого у Лисичанському педагогічному коледжі з метою популяризації української мови та національної літератури, піднесення їх престижу серед молоді, формування культурної та інтелектуальної еліти України, утвердження української мови як державної було проведено низку заходів.

Молодь навчального закладу протягом усього тижня перебувала в атмосфері партнерського спілкування під час проведення інформаційної екскурсії «Лінгвістична деривація у сучасному мовознавстві» на базі центру мов. Студенти отримували корисну інформацію, дізнаючись про історичне коріння мов світу, етимологію лексичних одиниць та їх тлумачення, трансформацію словникового фонду межуючих країн світу.

Цікаві матеріали, присвячені Міжнародному дню рідної мови, висвітлено у виставкових матеріалах медіацентру, інформаційному бюлетені «Цікавинки української мови». Історичну довідку про українське словотворення презентовано в інформаційному роліку, що спонукає замислитися людей та пробудити серця словом.

На заході «Наша мова – калинова», саме в день свята мови, молодь коледжу прониклася мелодійною солов'їною мовою, почувши українські пісні, фразеологізми, влучний гумор.

Вічні риторичні питання «То чому ж так легко дехто зрiкається рiдної мови?», «Чому розмовляєш калiченою мовою iншого народу, а рiдною нехтуєш?» спонукали аналізувати і мислити нашу молодь. Прийшли до висновку, що у багатьох людей бiдний словниковий запас, тому вони не вмiють чiтко, ясно i гарно висловити свої думки. На запропоноване завдання присутнім «Продовжити українське прислів'я» виникли також труднощі. А це означає, що нам потрібно багато вчитися у майстрів української класики, звертатися за допомогою до словників, досліджувати етнографічні традиції українського народу та любити той скарб, що зветься мовою.

 
     
 
     
 

 

Корисні посилання
Різне

© ВП «Лисичанський педагогічний коледж Луганського національного університету імені Тараса Шевченка», 2012-2018