Лисичанський педагогічний коледж
 

Новини

08.02.2018

8 лютого 2018 р. у стінах Лисичанського педагогічного коледжу відбулась знакова подія – міжнародний телеміст з Національною бібліотекою Литви імені Мартінаса Мажвідаса, присвячений одночасному показу з онлай-обговоренням документального фільму «Де наш дім».

Ця кінострічка-трилогія є спільною працею представників «Платформи української документалістики» – режисерів Анни Корж, Олени Лухан, Анни Лисун.

Переглянути фільм

Метою зустрічі було обговорення реалій нинішніх подій в Україні, висвітлених у фільмі на особистих прикладах людей: «репатріота»-вихідця з України, капеланів, переміщених осіб-біженців.

Аудиторія коледжан складала більш, ніж 90 осіб різновікових категорій.

Серед почесних гостей, які сприяли проведенню заходу, були представники місцевих і обласних ЗМІ (Андрій Захарченко, журналіст міської газети «Новый путь»; Роман Назаренко, журналіст медіацентру «Сіверський Донець»); голова громадської організації «Новый Донбас», режисер кіно, модератор телемосту та демонстратор фільму з боку України, Лариса Артюгіна.

З боку Литви в події взяли участь: Реналдас Гаудаускас, генеральний директор Національної бібліотеки Литви імені Мартінаса Мажвідаса; Вітутас Бруверіс, відомий литовський журналіст-співмодератор зустрічі; Гарольдас Даумантас, представник Союзу стрілків Литви; Нійоле Йонайтене, організатор показу трилогії у Вільнюсі; Катя Кістал, українка, студентка литовського вишу, майбутній політолог та ін.

Глядачі обох країн прониклись не лише змістом фільму, а й нинішніми реаліями жителів Донбасу: студенти й викладачі коледжу згадували нещодавно пережиті жахи бойових дій з власного життя, подекуди впізнаючи в героях фільму себе самих, а представники литовської публіки підкреслювали мужність і високу громадянську позицію студентів при відповідях на непрості запитання – про війну; про те, як вона нас змінила; про віру в майбутнє чи зневіру. Дискусія була «живою» й емоційною, адже відповіді студентів і викладачів коледжу, як і зміст фільму, викликали сльози й співчуття у всіх учасників телемосту.

Всі прийшли до спільного розуміння того, що ми, українці, готові до змін на краще й готові стати рушіями цих змін – не повинні, а готові!

Учасники дискусії з Литви висловили велику вдячність організаторам та директору коледжу за надану можливість спілкування, а представники української сторони висловили подяку за розуміння й співпереживання, та побажали співрозмовникам найбільшої цінності – миру.

Для нас, українців, лисичан, студентів і викладачів коледжу з різних куточків Луганщини й Донеччини – жителів вільної України й переміщених осіб з тимчасово окупованих територій, ця зустріч не стала даремною. Ми відчули, наскільки сильно ми змінились: наші прагнення, наші почуття, цінності й мотиви. Ми стали сильнішими і точно знаємо, що мир і єдність – це «два крила» незалежної й щасливої нації. І ми обов'язково їх здобудемо, не дивлячись ні на що!

 
     
 
     
 
     
 
     
 

 

Корисні посилання
Різне

© ВП «Лисичанський педагогічний коледж Луганського національного університету імені Тараса Шевченка», 2012-2018