Лисичанський педагогічний коледж
 

Новини

05.02.2018

5 лютого 2018 року для студентів спеціальності «Початкова освіта» було проведено освітній workshop "Я – майбутній Profi: імідж сучасного вчителя".

Професія учителя – одна з самих шанованих, почесних і відповідальних професій. Можна сказати, що учитель створює майбутнє країни, оскільки від його праці багато в чому залежить різнобічність розвитку знань молодого покоління, його переконання, світогляд, моральні якості. Педагогічна діяльність вимагає особливого покликання.

Як же підготуватися майбутньому педагогу до виконання численних завдань, які стоять перед учителем? Як пронести через усе життя високе звання вчителя? Що для цього потрібно?

У зв'язку з реформами у сфері освіти та прийняттям нового Закону України «Про освіту» та впровадження в освітній процес Концепції нової української школи, майбутні учителі початкової ланки повинні розуміти сучасні вимоги до професії педагога. Тож, запитаннями, які були визначальними та на які студентська спільнота давала власні судження під час проведення заходу стали: яким має бути вчитель Нової української школи? Які складові іміджу педагога? Які якості вчителя як викладача цінуються найбільше?

На освітній workshop була запрошена керівник шкільного методичного об'єднання, вчитель вищої кваліфікаційної категорії, вчитель початкових класів ЗСО № 4 м. Лисичанськ Дибтан Євгенія Володимирівна, яка розповіла про власну професію, що стала покликанням, про особливості роботи вчителя початкової ланки та надала практичні поради, рекомендації майбутнім фахівцям.

У ході заходу студенти дізналися, що професія педагога є особливою. Учителі — це ті люди, які завжди перебувають у полі зору учнів, батьків, колег, виконуючи важливу соціальну місію.

Імідж — це своєрідний людський інструментарій, що допомагає вибудувати взаємини з навколишнім світом. Це не тільки візуальний образ, але й спосіб мислення, дій, учинків, уміння спілкуватися, мистецтво говорити й, особливо, слухати.

Правильно обрані тон розмови, тембр голосу, доречні рухи, багато в чому визначають той образ, у якому вчитель з'являється перед учнями й колегами. Разом із тактом, освіченістю, діловими якостями зовнішність педагога є продовженням його достоїнств.

Доречні слова Ш. Амонашвілі: «Стати майстром – це не самоціль. Ця пристрасть має бути притаманна педагогові як невід'ємна властивість його любові до своєї професії».

Будьте кмітливими, ініціативними, креативними, інноваційними, цікавими та постійно працюйте над собою. Ви неодмінно стане справжніми Profi!

 
     
 

Ляшенко К. І., Бахмет М. Ю.

Корисні посилання
Різне

© ВП «Лисичанський педагогічний коледж Луганського національного університету імені Тараса Шевченка», 2012-2019