Лисичанський педагогічний коледж
 

Новини

31.01.2018

31 січня 2018 р. відбулося чергове засідання Центру молодіжних ініціатив ВП «Лисичанський педагогічний коледж ЛНУ імені Тараса Шевченка».

На засідання обговорювалося питання реалізації правопросвітницького проекту «Я маю право!» на виконання Указу Президента України від 14 листопада 2017 р. 3 361/2017.

Зокрема, викладач правознавства коледжу Пивоварова Г.С., розповіла студентам про те, що Уряд прийняв рішення про запровадження реалізації правопросвітницького проекту "Я маю право!" у 2017-2019 роках. Згідно з документом, Міністерство юстиції повинно розробити та затвердити план заходів з реалізації зазначеного проекту. А також здійснювати разом з Координаційним центром з надання правової допомоги комплексу комунікаційних заходів щодо інформованості населення з питань прав людини. Прийняття розпорядження забезпечить реалізацію конституційних прав громадян знати свої права та обов'язки; проведення правоосвітніх заходів; дозволить консолідувати зусилля та поєднати цілі державних органів, приватних та громадських інституцій у напрямі утвердження й забезпечення прав і свобод людини, що є головним обов'язком держави. Крім того, це сприятиме формування правової культури та правової свідомості у суспільстві.

ВП «Лисичанський педагогічний коледж ЛНУ імені Тараса Шевченка» також долучається до цього проекту. Буде розроблена відповідна програма його реалізації. Ганна Сергіївна запросила студентську спільноту долучитися до її розробки.

Тож студенти отримали інформацію про запуск офіційного веб-сайту загальнонаціонального правопросвітницького проекту Мін'юсту «Я МАЮ ПРАВО!», який покликаний розширить коло громадян, які зможуть отримати інформацію про свої права та інструкції для захисту цих прав.

Запуск сайту проекту – важливий крок, адже кожен може скористатись порталом http://pravo.minjust.gov.ua/ та отримати необхідну інформацію щодо захисту своїх прав у різних життєвих ситуаціях.

Вже зараз на порталі можна дізнатися, як правильно поводитись, коли хтось намагається відібрати майно чи бізнес, що робити, якщо за навчання чи складення іспиту вимагають хабара, як можна вирішити спір без звернення до суду. Регулярно на сайті з'являтимуться нові матеріали, які навчатимуть, як не допустити порушення своїх прав, зокрема як правильно оформити договір оренди землі, як оформити нарахування субсидій та які наслідки виникають у разі несплати аліментів. Нагадаємо, загальнонаціональній правопросвітницький проект «Я МАЮ ПРАВО!» реалізується Міністерством юстиції по всій Україні у співпраці з системою надання безоплатної правової допомоги та територіальними органами юстиції за підтримки програми USAID «Нове правосуддя», БФ «Відродження» та інших міжнародних партнерів та донорів.

 
     
 

 

Корисні посилання
Різне

© ВП «Лисичанський педагогічний коледж Луганського національного університету імені Тараса Шевченка», 2012-2019