Лисичанський педагогічний коледж
 

Новини

29.01.2018

1 листопада 2005 року Генеральна Асамблея ООН ухвалила резолюцію щодо вшанування пам´яті жертв Голокосту 27 січня. Їм – неоплаканим і невідспіваним... Їм – похованим без труни й молитви, позбавленим могили й шани, в цей жалобний день низько схиляємо голови.

Голокост – систематичне переслідування і знищення людей за ознакою їх расової, етнічної, національної приналежності, генетичного типу як неповноцінних, шкідливих. Це страшний злочин людей над людьми.

Колишній в'язень Освенціму, лауреат Нобелівської премії Елі Візель говорив:

«Жахлива катастрофа, яка травмувала історію, назавжди змінила людське уявлення про відповідальність стосовно інших людей. І сумним, жахливим є той факт, що якби західні держави втрутилися в той час, коли Гітлер окупував Чехословаччину і Австрію; якби Америка прийняла більше біженців з Європи; якби Британія допустила більше євреїв у Палестину, нині Ізраїль, – їхню споконвічну землю; якби союзники розбомбили залізниці, що ведуть у Біркенау, у той час, коли туди прямували угорські євреї, котрих убивали по десять тисяч на день, – тоді нашої трагедії можна було б уникнути чи скоротити її масштаби».

Страшна біда голокосту змусила частину небайдужих людей об'єднатися, захистити та врятувати тисячі невинних дітей, життя яких було зруйноване лише через причетність до єврейської нації. За безстрашний подвиг щодо врятування невинних жертв голокосту, тисячі людей з 45 країн світу удостоєні почесного звання «Праведник народів світу», серед них – 2363 українець.

Учасникам інформаційно-просвітницької години була запропонована заочна подорож до меморіального комплексу Катастрофи і героїзму єврейського народу на горі пам'яті в Єрусалимі.

Молодь повинна знати та пам'ятати страшні сторінки історії людства, нашої історії. Ми маємо зробити все, щоб катастрофа не була забута, адже віра, історія, лихоліття та відродження ідуть поруч і створюють єдину картину життя. Пам'ятаючи про трагедію минулого, з надією дивимося в майбутнє і віримо в нашу державу.

Година-реквієм об'єднала близько 100 учасників навчально-виховного процесу.

 
     
 

 

Корисні посилання
Різне

© ВП «Лисичанський педагогічний коледж Луганського національного університету імені Тараса Шевченка», 2012-2019