Лисичанський педагогічний коледж
 

Новини

16.12.2017

З метою гідного відзначення 80-річчя від дня народження В'ячеслава Чорновола -  борця за незалежність України, одного з лідерів українського правозахисного руху, визначного політичного і державного діяча, народного депутата України першого – третього скликань ,багаторічного лідера Народного Руху України, Героя України  й на виконання Указу Президента України від 1 грудня 2017 року № №397/2017 «Про відзначення 80-річчя від дня народження В'ячеслава Чорновола» для студентів 3-4 курсів проведена інформаційно-просвітницька година «Невгамовний».

У межах заходу презентовано авторський проект викладача  суспільних дисциплін Чурілової В.Є. під назвою «Він був пророком у своїй Вітчизні».

 

Учасники заходу мали змогу ознайомитись із еволюцією поглядів та розвитком дисидентської діяльності В'ячеслава Максимовича, простежити його шлях боротьби за права людини у Союзі, за незалежність і демократію в Україні. Закцентовано увагу студентської спільноти на особистих якостях – принциповість, стійкість і незламність духу Чорновола.

Особистість, політик і людина. Він свідомо знехтував тими своїми талантами, які могли б стати корисними в тоталітарній державі, заради боротьби за суверенність свого народу. Мало хто знає літератора, науковця й викладача В'ячеслава Чорновола, але будь хто згадає першого політв'язня, який очолював обласну раду, лідера й натхненника однієї з найпотужніших політичних партій, мислителя, людини ідейний спадок якої  не піддається корозії часу й залишиться актуальним на довгі роки.

Основний меседж заходу – неспинна боротьба однієї людини може змінити мільйони життів народу. Так, про нього говорили його сучасники.

Євген Сверстюк, письменник, правозахисник, зауважував: "В. Чорновіл був найвидатнішим серед політиків-шістдесятників, визначним редактором газети "Час/Тайм", автором блискучої книги "Лихо з розуму" (1966 р.). він став найпершим серед українців членом Пен-клубу і в ті роки творив гарне ім'я Україні. Принциповий  член руху опору, він ніколи не зрікався, не каявся. Вороги його не любили, але складалося враження, що навіть вони ним захоплювались як гідним вояком на полі бою. Його ім'я підтримувало дух підупалих і надихало на подальшу боротьбу. Як політик недавно демократичної орієнтації, Чорновіл активно включився в сучасні політичні процеси, створивши навколо себе особливе – активне, діяльне поле. Людиною він був принциповою і не схильною до компромісів... Україна була для нього мірою вартостей, його релігією і метою...
Михайло Хейвіц у книзі "Чорновіл – зеківський генерал" написав: "Наблюдая за ним со стороны, я сопоставлял его с Ганди, Неру, Кениатой, Нкрумой, это именно подобный им тип национального вожака"Збігнев Бжезинський: "Чорновіл – провідний діяч у політичному житті України, він часто критикує нинішню систему... Я хотів би підкреслити, що Чорновіл – борець за незалежність України ще за тих часів, коли ця боротьба була пов'язана з особистим ризиком і за неї доводилося дорого платити. Він сам заплатив за це велику ціну і виніс величезні страждання..."

Ніна Матвієнко, золотий голос України: "Нині можна бути великою людиною в політиці і зберегти свою чесність, совість, власне обличчя. Приклад – В'ячеслав Чорновіл..."
 

     

 

Корисні посилання
Різне

© ВП «Лисичанський педагогічний коледж Луганського національного університету імені Тараса Шевченка», 2012-2018