Лисичанський педагогічний коледж
 

Новини

01.12.2017

1 грудня 2017 року в Лисичанському педагогічному коледжі відбулося відкриття «Сковородинівських читань». У заході взяли участь студенти 2-х курсів.

Вже 295 років минуло від дня народження українського просвітителя-гуманіста, філософа, поета, педагога XVII ст. − Григорія Савича Сковороди, але актуальність його праць не втрачена і сьогодні.

Творча спадщина Григорія Сковороди є неоціненним скарбом для саме для нас як навчального закладу, який готує до професійної діяльності майбутніх педагогів. Це зумовлено тим, що методичні настанови, які закорінено в творах поета, відкривають секрети самореалізації особистості в житті, її щасливого майбутнього.

Сковорода дає простий, як дихання, і складний, як світобудова філософський рецепт: пізнати самого себе. Тільки за цієї умови людина зможе віднайти роботу, якою буде жити, яка надаватиме сил та наснаги.

Яскравим прикладом цього став епізод з життя бджоли та шершня, який було інсценізовано студентській спільноті. Ця історія про те, як віднайшовши себе людина пізнає насолоду від роботи, яку виконує: «Ти поважний дурень, пане раднику. Мед любить їсти й ведмідь, а Шершень теж не проти того. І ми могли б по-злодійському добувати, як часом наша братія й робить, коли б ми лише їсти любили. Але нам незрівнянно більша радість збирати мед, аніж його споживати. До сього ми народжені і будемо такі, доки не помремо. А без сього жити, навіть купаючись у меду, для нас найлютіша мука».

По завершенню заходу студенти заглибились у власні думки та поринули у теплі спогади від проведення своїх перших уроків під час практики. Робімо те, до чого народжені! Ажде, ніхто не зазнає мiцної слави від будь-якого покликання, якщо працю за цим покликанням не вважатиме за найсолодшу, більшу вiд самої слави втiху.

Творімо за покликом серця!!!

 
     
 
     
 
     
 

Підготувала Т. О. Гречишкіна

Корисні посилання
Різне

© ВП «Лисичанський педагогічний коледж Луганського національного університету імені Тараса Шевченка», 2012-2018