Лисичанський педагогічний коледж
 

Новини

27.11.2017

Науковий пікнік "Стратегічні зміни в початковій освіті відповідно до Концепції нової школи"

27 листопада лабораторія початкової освіти Лисичанського педагогічного коледжу провела обласний науковий пікнік з хедлайном "Стратегічні зміни в початковій освіті відповідно до Концепції нової школи". Понад три роки тривав публічний діалог щодо стратегії змін в освіті України: десятки дискусій, громадських обговорень та коментарів, і от у результаті ми маємо новий документ - Концептуальні засади реформування середньої освіти «Нова українська школа» та працюємо відповідно до оновленого Закону України «Про освіту», який набув чинності 28 вересня 2017 року. Перш за все, новий закон відкриває шлях до впровадження реформи "Нова українська школа".

Які зміни чекають на здобувачів освіти? Як тепер будуть надаватися освітні послуги? Що чекає на вчителів? В чому полягає сутність освітніх реформ? На ці та інші запитання учасники заходу шукали відповіді та необхідні складові інгредієнти наукового пікніка. Учасниками заходу стали вчителі Луганської області, зокрема, Слюсарєва Лариса Миколаївна, заступник директора з НВР, спеціаліст вищої категорії, вчитель початкових класів Лиманського закладу загальної освіти І-Ш ст. Старобільського р-ну, Петренко Тетяна Юріївна, заступник директора з НР Попаснянської багатопрофільної гімназії № 25 та Логінова Тетяна Дмитрівна, вчитель початкових класів цієї ж гімназії, а також вчителі базових шкіл м. Лисичанськ №№ 2, 3, 27, 30, 12, 4, 13, адміністрація коледжу, викладачі та студенти.

З вітальним словом до учасників пікніка звернулася директор коледжу, заслужений працівника освіти України Мінєнко Г.М.

Під час заходу були розглянуті актуальні питання та концептуальні положення впровадження Концепції нової школи, про які розповіла викладач психолого-педагогічних дисциплін коледжу Хомич О.М. Науковий пікнік був насиченим на теоретичні обґрунтування впровадження Пілотних проектів у закладах середньої освіти. Це питання готувала Макаренко Ліна, студентка 3 курсу спеціальності «Початкова освіта».

Цікавим етапом роботи заходу став оффлайн виступ Слюсарєвої Лариси Миколаївни, яка працює у Лиманському закладі середньої освіти Старобільського району. Лариса Миколаївна проінформувала про організацію освітнього середовища та про значення педагогіки партнерства у роботі за пілотним проектом.

Гостею пікніка стала Петренко Тетяну Юріївну, заступник директора з НР Попаснянської багатопрофільної гімназії № 25, яка охарактеризувала проект державного стандарту початкової загальної освіти та продемонструвала, як проходять навчальні заняття відповідно до пілотування. Виступ Тетяни Юріївни додав гостроти пікніку та викликав бурхливе обговорення, у ході якого присутні дискутували щодо підготовки вчителя, проблем з матеріально-технічним оснащення освітніх закладів.

За Концепцією нової школи кожен вчитель має свободу вибору та стає не просто носієм, передавачем знань, він постає перед дитиною у ролі наставника, друга. Тож, як бути умотивованим вчителем та працювати зі сучасними дітьми? Наші студенти, майбутні фахівці педагогічної діяльності, зацікавилися цими актуальними постами і завітали до Сєвєродонецького навчально-виховного комплексу "Спеціалізована школа-колегіум Національного університету "Києво-Могилянська академія", результати зустрічі та відео презентація були представлені на заході.

Родзинкою пікніка стало проведення тренінгової програми «Організація та проведення ранкових зустрічей», яку презентувала випускниця коледжу Логінова Тетяна Дмитрівна, вчитель початкових класів Попаснянської багатопрофільної гімназії № 25.

Безперечно, аби стати повноправними юзерами Концепції нової школи, оволодіти усіма трендовими компетентностями потрібні наполегливість, мотивація та час. Головне, аби підтримати природній потяг до знань у дітей.

Нова школа робить ставку на гармонійний розвиток дитини, вчитель стає партнером. Педагог зможе готувати власні авторські навчальні програми, обирати підручники, методи, стратегії тощо. Якщо цьогорічний пілотний проект виправдає себе, то за такою схемою наступного року вчитимуться усі українські школярі.

Тож, сподіваємося, що з новими стандартами та технологіями ми матимемо якісний, змістовний та неординарний простір освіти для сучасних українців!

 
     
 
     
 
     
 
     
 
     
 
     
 
     
 
     
 
     
 
     

Модератор Ляшенко К.І.

Корисні посилання
Різне

© ВП «Лисичанський педагогічний коледж Луганського національного університету імені Тараса Шевченка», 2012-2019