Лисичанський педагогічний коледж
 

Новини

27.11.2017

На виконання Указу Президента України №523/2016 від 26 листопада 2016 року «Про заходи у зв'язку з 85-ми роковинами Голодомору 1932 - 1933 років в Україні - геноциду Українського народу» у Лисичанському педагогічному коледжі ЛНУ імені Тараса Шевченка реалізована програма заходів, різнопланових за формою і змістом.

У пам'ятний день – четверту суботу листопада активісти волонтерського загону провели акцію покладання траурних квітів до пам'ятного знака жертвам голодомору у м. Лисичанськ біля залізничної колії, що стала свідком гибелі та порятунку людей. Не залишилися осторонь й мешканці гуртожитку: студенти приєдналися до загальнонаціональної акції хвилини мовчання, запаливши свічку пам'яті на своєму вікні.

Меморіальна кампанія розпочалася з виставки фото- і документальних хронік, що передбачала демонстрацію архівних матеріалів, висвітлення передумов та причин голодоморів в Україні у першій половині ХХ століття, «лінії часу» геноциду, механізмів реалізації плану знищення українського народу, географії Голодомору в Україні та жахливих демографічних й психологічних наслідків політики радянської модернізації.

Загальноколеджний жалобний захід «Скорботна пам'ять поколінь» відбувся за участю студентської молоді, педагогічного колективу коледжу та почесних гостей. Зміст заходу – своєрідний мікс теоретичних аспектів перебігу політики колективізації та сценічно-художніх замальовок.

Головний інформаційний меседж заходу: Голодомор — це помста за свободу. Українців карали смертю за здобуту незалежність від імперій. Геноцид знищив ключові свободи: мільйони позбавлені життя, в країну повернено рабство — селянам обмежили пересування і відібрали паспорти, колгоспи застосовували примусову працю, люди не могли сподіватися на недоторканість житла, не мали свободи релігії, їх обмежили в культурних правах. Але режим не зумів досягнути головного – Україну не зламали. І свою незалежність ми змогли підтвердити вже 1991 року. Палкий відгук в учасників заходу викликали елементи студентського перформансу, виконані майстерно й щиро – «Земля свободи й волі», «Божевільна», «Спіте, дітки, спіте любі…», «Відкрийтесь, небеса!», «Голодомор не зламав!».

Змістова лінія дійства на сцені вибудована із уривків творів видатних українських письменників: Павла Тичини «Загупало в двері прикладом», Дмитра Павличка «Реквієм»; українських композиторів: Євгена Станковича «Чорна Елегія» та «Панахида за померлими з голоду», Мирослава Скорика «Мелодія ля-мінор» та ін.

Емоційного градусу додало виконання хореографічної постановки «Голодомор» та вокальних номерів «Повторю молитву» й «Боже, Україну збережи!»

Для коледжан День пам'яті жертв Голодоморів в Україні став даниною пам'яті спілкування з минулим. Кожен присутній віддав шану жертвам Великої трагедії українства, тримаючи в руках свічку під стук власного серця та метроному…

 
     
 
     
 
     
 
     
 
     
 
     
 
     
 
     
 
     
 
     
     
     

 

Корисні посилання
Різне

© ВП «Лисичанський педагогічний коледж Луганського національного університету імені Тараса Шевченка», 2012-2018