Лисичанський педагогічний коледж
 

Новини

27.09.2017

27 вересня 2017 р. в Лисичанському педагогічному коледжі відбулося чергове засідання Центру молодіжних ініціатив. На порядку денному постало питання про прийняття нового Закону «Про освіту» та обговорення реакції на нього в різних країнах світу. Цим документом, який насправді є лише канвою для інших, більш вузько спрямованих законів, що регулюватимуть процес навчання і викладання в українських школах, парламент запровадив 12-річну середню освіту, чітко розділив початкову, середню і вищу школи, запровадив нові підходи до викладання та гарантував учителям суттєве підвищення зарплатні.

Звичайно, це питання не могло не зацікавити студентів нашого коледжу, адже саме вони вже скоро будуть втілювати його в життя. В цілому, студентство має різні думки щодо даного закону. Зокрема, вони розуміють, що ані суспільство, ані вчителі, поки ще не готові осягнути особливості 12-річної системи навчання, зазначають слабкість питання фінансування як самих змін, так і зарплатні вчителів. Хоча ми звичайно намагаємося вірити в те, що нарешті вчительська праця буде оцінюватися достойно.

Цікавим для студентів також став міжнародний резонанс, який викликав цей закон. Так, 14 вересня міністри закордонних справ Угорщини, Болгарії, Румунії і Греції надіслали листа українському колезі Павлу Клімкіну, в якому висловили занепокоєння щодо нового українського закону про освіту. Із засудженням нового українського закону виступив парламент Румунії, який з цього приводу прийняв спеціальну декларацію. Спірним виявилося питання щодо мови національних меншин.

В активних обговореннях цього питання студентський актив коледжу прийшов до висновку, що навчання в український школі українською мовою є вимогою часу. Студенти погодилися з твердженням Ірини Когут: «З одного боку, очевидно, що люди мають право на навчання рідною мовою у школі. Але з іншого боку, розуміємо – особливо в наших умовах нині в Україні навчання у школі має вестись державною мовою.»

     

 

Корисні посилання
Різне

© ВП «Лисичанський педагогічний коледж Луганського національного університету імені Тараса Шевченка», 2012-2019