Лисичанський педагогічний коледж
 

Новини

05.05.2017

З метою гідного вшанування подвигу українського народу в Другій світовій війні, його вагомого внеску в перемогу Антигітлерівської коаліції, засвідчення поваги до всіх борців проти нацизму, увічнення пам’яті про загиблих воїнів, жертв війни, воєнних злочинів та злочинів проти людяності 4-5 травня 2017 року у Лисичанському педагогічному коледжі відбулася мережа заходів.

У Залі слави та подвигу студентам першого курсу презентовано тематичну годину «Ціна пам’яті», яка висвітлила всі жахи комуністичного та націонал-соціалістичного режимів під час Другої світової війни. Студенти мали змогу дізнатися про дитячі та жіночі долі війни й познайомитися із українцями - героями різних збройних формувань.

«Декомунізація. PRO ET CONTRA» - тема дискусії інформаційно-аналітичного майданчику Центру молодіжних ініціатив зібрала спільноту студентів і викладачів Лисичанського і Брянківського коледжів. Спікерами зустрічі виступили офіцери об’єднаного центру цивільно-військового співробітництва та бійці батальйону «Тернопіль».

Символічним у відзначенні Дня пам’яті та примирення стало обговорення доленосного пакету декомунізаційних законів, а саме:

  • «Про правовий статус та вшанування пам’яті борців за незалежність України у ХХ столітті»;
  • «Про увічнення перемоги над нацизмом в Другій світовій війні 1939–1945»;
  • «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їх символіки»,
  • «Про доступ до архівів репресивних органів комуністичного тоталітарного режиму 1917–1991 років».
 
     
 
     
 

 

Урочистий захід «На варті пам’яті та миру», який охопив понад 300 учасників навчально-виховного процесу.

«Маки червоні знов розквітають, пам’ять дідів бережуть…» урочисто і, водночас, скорботно лунало з вуст вокального ансамблю «Посланці миру», наповнюючи глибокою пошаною до вічного подвигу всіх українців.

Тематичні композиції «Солдат України» у виконанні Позираєвої Дар’ї, «Мамо, не плач» - Лілії Почтаренко, «Діти війни» - Глотової Лоліти уособлювали героїзм і відданість своїй країні, любов і повагу до її захисників.

Кожен з нас повинен пам’ятати, що подвиги дідів та прадідів під час Другої світової війни віддзеркалюються у сьогоденні, де героями стають наші батьки та сини, створюючи сучасну історію ціною власного життя.

«Нам є, що захищати» - ці слова стали заключним акордом Дня пам’яті та примирення, як свідчення незламного духу та віри в перемогу. Тож, пам’ятаємо та шануємо вічний подвиг та безмірний внесок українського народу в перемогу у Другій світовій війні, доземно вклоняємося героям минулих літ та героям-сучасникам, свято віримо в перемогу України!

 
     
 
     
 
     
 
     
 
     
 
     
 
     
 
     
 
     
 
     
 
     
 

В рамках Всеукраїнської громадської акції «Ніхто не забутий», метою якої є відновлення меморіалів Перемоги в різних областях України активісти волонтерського загону «Милосердя» прибрали пам'ятники міста, зокрема, могилу двох партизанів – Добринського Петра Андрійовича та Луганського Івана Андрійовича, які в роки Другої світової війни, будучи ще дітьми, мужньо захищали Лисичанську землю і пали смертю хоробрих.

 

 

Корисні посилання
Різне

© ВП «Лисичанський педагогічний коледж Луганського національного університету імені Тараса Шевченка», 2012-2019