Лисичанський педагогічний коледж
 

Новини

28.04.2017

28 квітня в межах запланованих заходів щодо відзначення Всесвітнього Дня охорони праці у коледжі відбувся брифінг «Удосконалення збору та використання даних про безпеку та гігієну праці».

Метою проведення брифінгу є пропаганда державної політики у сфері охорони праці, надання інформації останніх подій у даній галузі, мотивування студентської молоді щодо участі у науково-дослідній діяльності та творчо-пошукових проектах, підвищення зацікавленості всіх учасників навчально-виховного процесу в забезпеченні та підтримці здорових і безпечних умов праці; досягнення узгодженої політики шляхом спільного формування та розвитку культури охорони праці через впровадження превентивних заходів, головний девіз яких – зацікавити, навчити, зробити питання охорони праці звичною та невід'ємною складовою нашого життя.

Цього року в рамках святкування Всесвітнього Дня охорони праці проводиться Національний тур-марафон «БЕЗПЕКА ПРАЦІ-2017» за офіційної підтримки: Державної служби України з питань праці, Державної служби України з надзвичайних ситуацій та Федерації профспілок України. Організаторами тур-марафону є журнал «Охорона праці і пожежна безпека» видавничого дому «МЕДІА-ПРО», який з нагоди Всесвітнього дня охорони праці проводить захід національного масштабу в галузі охорони праці.

Інженер з охорони праці Сергієнко Н.В. зауважила, що головною проблемою брифінгу визначено питання «Удосконалення збору та використання даних про безпеку та гігієну праці », то вона зупинитися на висвітленні питання оптимізації збору та використання даних з охорони праці

Студент 4 курсу спеціальності «Технологічна освіта», голова студентського парламенту Лисичанського педагогічного коледжу Огієнко Олександр визначив оптимальні шляхи щодо збору та обробки достовірних даних з питань охорони праці. Звернув увагу присутніх на те, що на сучасному етапі розвитку інформаційних технологій доцільно використовувати різноманітні інформаційні ресурси для збору достовірних та об'єктивних статистичних даних.

Як у Лисичанському педагогічному коледжі так і Брянківському коледжі проводиться робота з підвищення рівня превентивної культури охорони праці, створюється особлива атмосфера безпечних умов праці, навчання всіх учасників навчально-виховного процесу. Особлива увага приділяється правильній організації охорони праці. Інженер з охорони праці Брянківського коледжу Черемісова Т.В. зазначила необхідність дотримання норм та правил охорони праці під час організації та проведення навчально-виховного процесу в закладах освіти.

Досвідом підготовки молоді до безпечної життєдіяльності в країнах Європи, Азії, Америки поділилася заступник директора з начальної роботи, викладач охорони праці Брянківського коледжу Камчатна Н.В.

Ми з вами знаємо, що саме студентська молодь, як ніхто інший, мають право бути захищеними, і найкращій захист для них – уміння діяти у надзвичайних ситуаціях, приймати правильні рішення , володіти навичками самозбереження, мати усвідомлені штампи поведінки, дотримання яких є запорукою успішного подолання усіх негараздів, викликаних несприятливими умовами сучасного суспільства, тому до уваги студентів студенткою Брянківсього коледжу Герамисменко Вікторією був представлений цікавий матеріал, який розкриє небезпеки студентського середовища.

В системі охорони праці в Лисичанському педагогічному коледжі ми активно використовуємо інформаційно-комунікаційні технології і залучаємо до цієї роботи наших студентів. І однією з таких форм роботи є створення студентських творчих проектів щодо попередження травматизму та професійних захворювань у навчально- виховному процесі, які вони розробляють під час вивчення навчальної дисципліни. До уваги студентської молоді, а особливо студентів спеціальності «Технологічна освіта» був представлений оновлений сайт «Вчитель технологій=Охорона праці». Сайт в своїй структурі має : головну сторінку, на якій зазначенні основні питання охорони праці та безпеки життєдіяльності під час трудового навчання. Сторінка «Вчитель технології – професія творча» розкриває проблему фахової підготовки вчителів трудового навчання, містить практичні рекомендації щодо проведення уроків, різноманітні заходи щодо збереження здоров'я та працездатності школярів та інш. Сторінка «На допомогу вчителю технології» містить перелік інструкцій, які слід використовувати під час проведення навчальних занять в майстернях при роботі з інструментами та на технологічному обладнанні, інформацію про нові підручники з трудового навчання, а також відео уроки з трудового навчання. Сторінка «Абетка безпеки» дозволяє використати у роботі візуалізовані приклади правильної роботи при виконанні різноманітних технологічних операцій. Відеопортфоліо містить підбірку відеороликів з питань охорони праці та безпеки життєдіяльності, знайомить відвідувачів з правилами техніки безпеки під час роботи на технологічному обладнані. Сторінка «Інформаційні ресурси» надає змогу вчителеві бути у курсі всіх змін у галузі охорони праці, безпеки життєдіяльності та освіти.

За програмою заходів щодо відзначення Всесвітнього Дня охорони праці студентам коледжу було запропоновано взяти участь у конкурсі буклетів, презентацій, відеороликів. До уваги присутніх були надані найкращі роботи студентів Лисичанського педагогічного коледжу групи 3-АТ, 3-АД, 1-АТ та студентів спеціальності «Перукарське мистецтво» Брянківського коледжу.

Сьогодення диктує нам з великою відповідальністю ставитися до питання охорони праці і безпеки життєдіяльності. Ми розуміємо, що у тривожні часи варто сподіватися на краще, проте важливо бути підготовленим до будь-якого розвитку подій. Медіа-центру Лисичанського педагогічного коледжу представив на огляд аудиторії прес-анонс з проблематики брифінгу.

Найвища цінність суспільства – людина, її життя і здоров'я. У навчальному закладі особа готується до повноцінного життя в умовах існуючого в Україні рівня безпеки, а, значить, її необхідно навчити запобігати нещасним випадкам через формування активної соціальної позиції щодо власної безпеки та безпеки оточуючих, розвинути практичні навички із самозахисту в умовах зростаючого психологічного навантаження, забезпечити нормальний та здоровий спосіб життя в умовах нашої суворої дійсності. Отже, організація нашої роботи у сфері охорони праці та безпеки життєдіяльності повинна сприяти створенню належних умов для всіх працівників та студентів, для всіх нас!

 
     
 
     
 
     
 

Корисні посилання
Різне

© ВП «Лисичанський педагогічний коледж Луганського національного університету імені Тараса Шевченка», 2012-2019