Лисичанський педагогічний коледж
 

Новини

20.04.2017

Всеукраїнський інформаційно-методичний консалтинг
«Інноваційні підходи до формування компетентності
фахівця технологічної освіти»

20 квітня 2017 р. у Лисичанському педагогічному коледжі відбувся Всеукраїнський інформаційно-методичний консалтинг «Інноваційні підходи до формування компетентності фахівця технологічної освіти»

Захід розпочав свою роботу репрезентацією виставки проектів, на якій представлено творчий здобуток викладачів та студентів коледжу з різних напрямків декоративно-прикладного мистецтва. Зокрема викладач загальнотехнічних дисциплін Осіпов І. В. представив роботи в техніці сегментного точіння (виготовлення різноманітних ваз з деревини). Дихав свіжістю різнокольорових барв чарівний світ природи з вишитих картин, поробок у техніці модульного орігамі, в'язаних крючком іграшок – у техніці амігурімі, прикраси – у техніці канзаши тощо створених вихованцями студії «Магія творчості» (керівник Цимбал О. В.), захопивши присутніх позитивною емоційністю.

 
     
 
     
 
     
 
     
 

 

Тож сповнені такою хвилею творчого натхнення учасники заходу – викладачі та студенти Лисичанського педагогічного коледжу, вчителі технологій шкіл міста й області – взяли участь у пленарному засіданні, під час якого до обговорення актуальної проблеми використання інноваційних технологій у практичній підготовці майбутніх учителів трудового навчання долучилися провідні фахівці технологічної освіти Луганського національного університету імені Тараса Шевченка – Бурдун В. В., кандидат педагогічних наук, доцент, завідувач кафедри технологій виробництва і професійної освіти, а також викладачі Донбаського державного педагогічного університету, Бродівського педагогічного коледжу імені Маркіяна Шашкевича, Красноармійського педагогічного училища.

Викладачі загальнотехнічних дисциплін Демченко П. Є., Брюховецька О. А. у своїх виступах акцентували увагу на тому, що професійна підготовка майбутніх фахівців, впровадження в навчальний процес інноваційних освітніх технологій, ефективна реалізація основних засад Державного стандарту освітньої галузі «Технологія» з урахуванням матеріально-технічного, інформаційного забезпечення загальноосвітніх та позашкільних закладів – питання, які на сьогодні є актуальними як для загальноосвітніх навчальних закладів так і для вищої освіти. Адже освітній процес має опиратись не тільки на ті форми навчання, які формують знання, уміння і навички, а й ті, що створюють умови для формування у студентів здатності до самостійного прийняття рішень, творчого вирішення нестандартних і нетипових завдань, високої професійної мобільності на сучасному етапі розвитку освіти. У зв'язку з цим викладачами циклової комісії загальнотехнічних та математичних дисциплін коледжу для широкого загалу було продемонстровано досвід використання інформаційно-комунікаційних технологій в підготовці майбутніх фахівців технологічної освіти: функціонування віртуальної платформи викладання навчальних дисциплін (блогосфери), застосування на заняттях авторських електронних посібників, контролюючих програм, розробка та використання offline-матеріалів, що дозволяє покращити комунікацію між викладачем і студентами та реалізувати завдання дистанційного навчання.

Для вчителів технологій було проведено воркшоп зі створення навчальних блогів. Викладач математики та інформатики Крилова М. О. продемонструвала послідовність розробки блогу навчального предмету та можливість використання різних інструментів для наповнення його навчальним контентом.

Голова методичного об'єднання вчителів технологій м. Лисичанськ Літовка Є. Ю. ознайомив колег з досвідом роботи організації уроків за проектною технологією. Було презентовано проект учнів 9 класу «Воскова ручка», деталі якої роздруковано на 3D принтері.

На сьогодні гарантом безпечних умов освітнього процесу в галузі технологічної освіти актуальним є питання безпеки праці та збереження здоров'я під час виконання певних технологічних операцій. Викладач охорони праці Сергієнко Н.В. звернула увагу учасників заходу на забезпеченні навчально-методичному супроводі освітнього процесу новітніми інформаційними продуктами, які сприяють впровадженню нових форм організації навчального процесу, презентувавши сайти «Безпека життя – безпека праці», «Учитель технологій = охорона праці».

 
     
 
     
 
     
 
     
 
     
 
     
 
     
 

 

Говорячи про практичну значимість технологічної освіти в розвитку творчих здібностей як самих педагогів так і студентської молоді в контексті використанні інноваційних технологій у прикладній підготовці, не можна не звернути увагу на сучасні способи обробки матеріалів у процесі розвитку життєво необхідних умінь.

Результатом такої діяльності в межах інформаційно-методичного консалтингу був проведений воркшоп «Використання технології сегментного точіння в шкільних майстернях». Викладач загальнотехнічних дисциплін Осіпов І. В. продемонстрував можливості використання технологічного устаткування навчальних майстерень у розробці творчих проектів за технологією сегментного точіння. За рахунок комбінації різних порід деревини вдається досягти цікавих варіантів, рішень та ефектів оздоблення різноманітних виробів. Використання таких нестандартних технік та технологій обробки матеріалів на уроках трудового навчання не тільки урізноманітнює навчально-виховний процес, але й мотивує учнів, активізує їх пізнавальну діяльність.

Без творчості, без використання сучасних інформаційно-комунікаційних технологій неможливі ні виховний, ні навчальний процеси у сучасній школі. Тому докорінно мають змінитись підходи до реалізації навчальних програм як загальноосвітніх, так і вищих навчальних закладів в умовах реформування системи освіти у відповідності до сучасних тенденцій розвитку високотехнологічного інформаційного суспільства.

 
     
 
     
 

 

Корисні посилання
Різне

© ВП «Лисичанський педагогічний коледж Луганського національного університету імені Тараса Шевченка», 2012-2019