Лисичанський педагогічний коледж
 

Новини

20.02.2017

Минуло три роки від тих страшних подій, які назавжди закарбувалися в історичній пам'яті українського народу, які, по суті, стали переломним етапом у новітній історії нашої держави й змінили країну та кожного українця. Вони залишили в минулому мирне, спокійне життя. У лютому 2014 року вся Україна і весь світ стали свідками жорстокості політичного режиму і нестримної, відчайдушної боротьби простих українців, відданих патріотів за європейський вектор розвитку української держави, за утвердження української нації, за гідне майбутнє для наступних поколінь. Указом Президента України встановлене щорічне відзначення 20 лютого Дня Героїв Небесної сотні - на знак вшанування відваги, сили духу і стійкості громадян, котрі віддали своє життя під час Революції гідності, захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України.

На честь вшанування пам'яті загиблих на Майдані, в Лисичанському педагогічному коледжі відбувся перформанс «Вони тримають над нами небо…», який доторкнувся душі кожного з присутніх. Почесними гостями заходу стали бійці батальйону «Тернопіль» та волонтери національного корпусу маскувальних сіток «Луганщина».

Учасники першої частини вистави перетворилися в справжніх «майданівців», які силою слова та власними діями відстоювали європейське майбутнє України. Кожен подих, кожен звук був пронизаний патріотизмом, героїзмом, болем за втрачені життя українських синів – борців за справжню незалежність, мужніх і відданих воїнів.

Події 20 лютого 2014 року стали точкою відліку нашої незалежності. Хто б міг тоді подумати , що життя, віддані за свободу і гідність на Київському Майдані стануть не останньою платою нашого народу за свою незалежність. Незвичайним моментом на заході стало акапельне виконання Державного Гімну України, яке підтримали всі присутні, та парад державної символіки, який пробудив патріотичні почуття і національний дух усіх присутніх.

Друга частина міні-вистави втілювала образи учасників антитерористичної операції на сході України. Які, мабуть, в останню хвилину свого життя згадував свою домівку, хтось свою дівчину чи сестричку, хтось мамині смаколики або друзів з університету. Але вони лишалися там, у пеклі війни, і з Україною в серці. Юні хлопці, чоловіки та жінки вже ніколи не повернуться додому, не обіймуть близьких, не посміхнуться друзям. Сумно і боляче. Хто б міг подумати, що в 21 столітті, після всього, що пережила наша (і не тільки) держава, все повториться знову. Схоже, людство не квапиться вчитись на своїх помилках…

Ми не маємо права забути принесену ними добровільну жертву в ім'я України. Вони загинули за правду, свободу, незалежність своєї держави і ціною жертовності показали, що наш український дух є незламним, а народ – нескореним. Доказом цього стала фінальна композиція «Зродились ми», яка передала дух борців за національну ідею.

Студентська молодь та колектив Лисичанського педагогічного коледжу вшановує пам'ять тих батьків, які ніколи не дочекаються сина, ту дружину, яка ніколи більше не зможе обійняти свого чоловіка, ту дитину, яка вже ніколи не побачить батьківської посмішки та намагається зробити все, щоб жертва цих українців не була даремною.

Всі, хто вважає себе патріотом України, хто кожного дня вдихає незламну силу і віру, примножують перемогу України, творять майбутнє для своїх нащадків. Життя не змінюється, змінюємся ми.

 
     
 
     
 
     
 
     
 
     
 
     
 
     
 
     
 
     
 
     
 

 

Корисні посилання
Різне

© ВП «Лисичанський педагогічний коледж Луганського національного університету імені Тараса Шевченка», 2012-2019