Лисичанський педагогічний коледж
 

Новини

27.01.2017

27 січня у всьому світі відзначається Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту, який був заснований у 2005 році спеціальною резолюцією ООН. Саме в цей, водночас, трагічний і святковий день, аудиторії першокурсників було презентовано тематичну годину «Лихо ХХ століття…». Учасники мали змогу дізнатися про жахи окупаційного режиму часів Другої світової війни, табори смерті, концентраційні табори, гетто. Особливо вразили студентів зображення ув'язнених, тортур, медичні експерименти та досліди з гіпотермією та отрутними газами.

Голокост – одна з найстрашніших трагедій, в котру затягли людство викривлені уявлення про переваги однієї раси над іншою. У Європі було знищено 6 мільйонів євреїв, і все ж поіменного списку жертв не існує. У цій цифрі – нелюдський біль, катування, страждання. Засуджені так легко не здавалися – відомо немало подвигів на межі смерті. Спільна трагедія об'єднала євреїв і всіх, хто прагнув протидіяти Голокосту: небайдужі люди рятували чужих дітей навіть тоді, коли своїх врятувати було неможливо; під страхом тортур не видавали соратників; гинули, але не здавались. У скаліченому тілі горів вогонь незламного духу.

Доречним стали спогади очевидців, які дивом змогли вціліти у концтаборах, історія Анни Франк, щоденник якої був перекладений на 67 мов країни світу й став бестселером.

Організатор заходу запропонував заочну подоріж до меморіального комплексу Катастрофи і героїзму єврейського народу на горі пам'яті в Єрусалимі «Яд Вашем», яка дала змогу дізнатися про почесне звання «Праведник народів світу», яким відзначені вихідці з 45 країн світу, серед яких є і українці.

Емоційні акценти розтавили музичні твори у виконанні Мусліма Магомаєва, Натели Болтянської, Жан Жака Гольдмана.

 

 

Хоча свідоцтва про Голокост неможливо згадувати без сліз і душевного болю, про це необхідно знати – хоча б для того, щоб уникнути подібного у майбутньому.

Пам'ять це пам'ятник вічного життя, який ніщо не зруйнує доки ми будемо живі, тож пам'ятаймо!

Участь у заході взяли 54 особи.

 
     
 

 

Корисні посилання
Різне

© ВП «Лисичанський педагогічний коледж Луганського національного університету імені Тараса Шевченка», 2012-2018