Лисичанський педагогічний коледж
 

Новини

23.01.2017

Відзначення Дня Соборності України

Дружнім візитом до бійців батальйону «Тернопіль» у святковий день 22 січня розпочалося святкування Дня Соборності України для патріотичної когорти Лисичанського і Брянківського коледжу. В дружній атмосфері гості з господарями обмінялися вітаннями зі святом та побажаннями відновлення миру на нашій спільній землі, злагоди Батьківщині й головне – єднання всіх українців під синьо-жовтим прапором під сакральне «Ще не вмерли України ні слава, ні воля!».

 
     
 
     
 
     
 
     
 
     
 

 

Продовжилось відзначення знаменної дати наступного дня тематичним засіданням інформаційно-аналітичного майданчика Центру молодіжних ініціатив Лисичанського педагогічного коледжу «Територіальна цілісність України в ретроспективі століття». Аналізуючи питання дискурсу «Соборність – реальна чи міфічна?» активісти згадали передісторію свята, визначили, що в сучасному українському національному календарі дата 22 січня посідає одне з провідних місць і має глибокий символічний зміст: одвічної мрії українців на вільне життя в самостійній соборній незалежній державі. 22 січня 1918 року Універсалом Центральної Ради було проголошено незалежність Української Народної Республіки. Роком пізніше, 22 січня 1919 року, у Києві на Софійській площі було проголошено Акт Злуки (об'єднання) українських земель, в єдину Україну, стверджувалось об'єднання двох тодішніх держав УНР та ЗУНР, що постали на уламках Російської і Австро-Угорської імперій в єдину соборну Українську державу.

 
     
 

 

Згадали коледжани криваве 22 січня 2014 року, по суті трагічний день, що забрав життя Сергія Нігояна, Михайла Жизневського та Юрія Вербицького – Героїв України, що стояли за неї до кінця.

Підкреслила актуальність цього питання в часи Антитерористичної операції та в часи «гібридної війни» Шулік Дар'я, наголошуючи на засадах конституційності, моральності й патріотизму про неподільність і цілісність території держави.

«Схід і Захід разом!» це гасло стало доречним для групи активістів, що щойно повернулися із Львівщини й захоплено поділилися своїми враженнями про красу українських Карпат і гостинність галичан, атмосферу старовинного і в той же час європейського Львова, аромат кав'ярень та смак львівської кави! Особливе задоволення та естетичної насолоду студенти відчули відвідавши виставу «Лісова пісня» у Львівському академічному театрі імені Леся Курбаса.

 
     
 

 

Медіа-центр коледжу підготував тематичну виставку, на якій представлена історично-наукова література, що висвітлює ідею утворення самостійної, соборної держави.

Сьогодні в часи особливої нашої уразливості українці беруть волю в кулак і кожен як може підтримує один одного й демонструє свої глибокі почуття до України. Так, коледжна спільнота стала учасником інформаційно-просвітницьких годин під назвою «Соборність наших душ єднає Україну!», мета проведення яких є поглиблення знань про iсторичний факт Злуки, сприяння вихованню нацiональної свiдомостi, людської гідності, вiдродження паросткiв духовностi та формування рис громадянина Української держави.

 
     
 

 

Корисні посилання
Різне

© ВП «Лисичанський педагогічний коледж Луганського національного університету імені Тараса Шевченка», 2012-2018