Лисичанський педагогічний коледж
 

Новини

12.12.2016

Всеукраїнський тиждень права

З 5 по 12 грудня 2016 року, відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 30 вересня 2016 року №1171 у Лисичанському педагогічному коледжі відбулася мережа заходів, присвячених Всеукраїнському тижню права.

Метою цих заходів є формування правової свідомості та культури, розвиток активної громадянської позиції, прагнення внести свій вклад у розвиток України, як демократичної і правової держави, сприяння поширенню правової культури та освіченості в студентському середовищі, виховування прагнення до набуття правових знань.

30 листопада студенти Лисичанського педагогічного коледжу листопада мали змогу поспілкуватися з представником Міжнародного центру перспективних досліджень Ненчіною Іриною Володимирівною. Цей центр ініціює в усіх регіонах країни серію громадських обговорень, покликаних розпочати конституційний процес в основі якого лежатиме всеохоплюючий суспільний діалог, що є обов'язковою нормою демократичних країн.

6 грудня відбулася зустріч з юристами Всеукраїнської Благодійної Фундації «Право на Захист». Благодійний фонд «Право на захист» – це українська благодійна організація, що працює у партнерстві з глобальною неурядовою організацією HIAS. Діяльність фонду «Право на захист» спрямована на захист і дотримання прав внутрішньо переміщених осіб (ВПО), біженців та осіб без громадянства. Всеукраїнська Благодійна Фундація «Право на Захист» керується тими самими принципами і цінностями, що складають основу діяльності HIAS вже більше сторіччя, користується знаннями, експертизою та його багатими напрацюваннями в сфері захисту біженців, шукачів притулку та осіб без громадянства.

Протягом тижня була реалізована мережа заходів, а саме: правовий дайджест «Що означає бути громадянином» за участю студентів 3 курсу спеціальності «Видавнича справа та редагування»; створена онлайн-виставка «Правові пам'ятки України»; організована книжкова виставка видань про права людини та іншої літератури правового змісту.

З метою сприяння поширенню правової культури та освіченості в питаннях сучасного правового поля викладачем суспільних дисциплін Чуріловою В.Є 9 листопада 2016 року в студентському середовищі. була проведена тематична година «Верховенство права у сучасному світі». Закцентовано увагу учасників зустрічі на історичних аспектах розвитку прав людини та на сучасному розумінні світового та європейського правового простору.

12 листопада 2016 року студенти 1-2 курсів взяли участь у інформаційно-просвітницькій години «Конституція в моєму житті», яка була проведена викладачем правознавства Пивоваровою Г.С. Викладач познайомила присутніх з історією виникнення Конституції, особливостями, притаманними їй, правами та обов'язками громадян України.

Паралельно студенти 3-4 курсів долучилися до ІПГ «Юридичне право в різних країнах світу». Студенти групи 3ВС з викладачем Сергєєвою І.Ю. познайомили студентів та викладачів коледжу з правовими системи Великобританії, Канади, США, Ямайки, Австралії тощо. Проведена ідентифікація правової системи України з романо-германським (континентальним) типом правової системи та розглянуті сучасні джерела українського права.

Тиждень права закінчився та вивчення права продовжується, адже людина, яка знає свої права і поважає права інших людей, впевнено йде по життю!

 
     
 
     
 
     
 

Пивоварова Г.С.

Корисні посилання
Різне

© ВП «Лисичанський педагогічний коледж Луганського національного університету імені Тараса Шевченка», 2012-2018