Лисичанський педагогічний коледж
 

Новини

26.08.2016

Проект «Мова об'єднує»

26 серпня 2016 року з метою реалізації  Концепції національно-патріотичного виховання та відзначення 25-ї річниці Незалежності України на базі коледжної наукової лабораторії «Мовна палітра Луганщини» колектив  викладачів, студентів, співробітників представив проект «Мова об'єднує», що передбачає  читання поезій, у змісті яких закладено ідею узагальнюючого  образу України. Для досягнення поставленої мети, а саме прочитання максимальної  кількості віршів  відповідною кількістю залучених учасників протягом 8 годин, осторонь не залишилася жодна людина.

Урочистий захід, який відбувся у святковій атмосфері патріотичного піднесення,  відкрила директор Лисичанського педагогічного коледжу Мінєнко Галина Миколаївна.

 

Наглядова рада спостерігала, оцінювала, фіксувала результати учасників цього рекорду.

 

До складу ради увійшли:

  • Лещенко Лілія Леонідівна – почесний громадянин м.Лисичанськ;
  • Пінчук Тетяна Степанівна – декан факультету української філології та соціальних комунікацій, кандидат філологічних наук, професор кафедри української літератури Луганського  національного університету імені Тараса Шевченка;
  • Китаєва Олена Сергіївна – журналіст, головний редактор регіональної громадсько-політичної газети «Новий Путь»;
  • Олексієнко Анатолій Андрійович – заслужений працівник культури України, голова міського літературного об'єднання «Исток», міжрегіональної спілки письменників України, поет, композитор, співак, соліст народної хорової капели ім. Е.Мануйлова і народного ансамблю «Обрій», неодноразовий переможець обласних, всеукраїнських конкурсів авторської й виконавської майстерності, міжнародного фестивалю мистецтв «Слобожанський  спас»;
  • Сапіжак Михайло Степанович – відмінник освіти України, заслужений працівник культури України.

Кабінет музею українознавства, де відбувався непереривний  процес животворчої поетичної феєрії, сам надихав у творчу ідилію живого слова патріотичної лірики. Ланцюг живої мови у потоку декламування не зупинявся ні на мить. Кожен вірш, прочитаний заявленими учасниками проекту, був неперевершеним і неповторним у перебігу цієї урочистої рекордної події протягом восьми годин. Впродовж восьмигодинного реального часу було прочитано 337 віршів.  Зміст поетичних творів, їх тематика дуже ретельно були відібрані. Класичні твори поетів-класиків українського слова, нашого земляка В.Сосюри, мелодія віршів сучасних поетів, авторські твори студентів – вся ця  палітра лірики  надихала у кожного віру в сильну, квітучу, вільну Україну, надавала можливість  і дорослим, і юним читцям заходу  відчути себе громадянами, учасниками державотворення у такий складний час для своєї малої батьківщини – Луганщини. Поетичне  слово, яке лунало сьогодні, було духовним джерелом невичерпної любові до рідної землі, нашої соборної України. Сьогодні наше слово було віщим, бо в ньому відчувалася  надія, заповітним, бо воно закликало до волі.

 

Ця рекордна подія не тільки історична сторінка в житті Лисичанського педагогічного коледжу, не тільки демонстрація іміджу й утвердження  авторитетності на освітянській ниві Луганщини.

Рекорд довів небайдужість молодого покоління до історії своєї держави, патріотичну зрілість викладацького складу, мрію всіх учасників про припинення кровавих подій на сході країни. Про це говорила  не тільки поезія, що лунала з вуст кожного, а й інтерв'ю у фінальній частині заходу.

На питання «Що для вас означала сьогоднішня подія?» студентка 2-го курсу спеціальності «Видавнича справа та редагування» Сухомліна Анастасія відповіла: «Я відчула себе маленькою частинкою історичного процесу, який відбувається сьогодні в моїй державі. Я  сама пишу вірші, але такої потужної сили поетичного духу ще не відчувала. Ця подія надихнула мене на нові твори».

Були поставлені питання і викладацькому складу. Особливу активність проявили молоді викладачі української філології. На питання «Який вірш обрали ви для прочитання і чому?»  Т. О. Гречишкіна відповіла: «Поезія Олени Річе «Дорога ти моя Україно» запала мені до душі, будь-яка справа в житті людини починається з любові до своєї Батьківщини».

 
     
 
     
 
     
 
     
 
     
 
     
 
     
 
     
 
     
 
     
 
     
 
     
 

 

Корисні посилання
Різне

© ВП «Лисичанський педагогічний коледж Луганського національного університету імені Тараса Шевченка», 2012-2018