Лисичанський педагогічний коледж
 

Новини

28.12.2015

Wikimedia відкриває нові горизонти

Лисичанський педагогічний коледж долучився до партнерського проекту Вікімедіа Україна.

28 січня 2015 року члени громадської організації Вікімедіа Україна Азізян Левон, Воробей Сергій, Овчаренко Леонід та Науменко Михайло провели Віківишкол. Віківишколами є тренінги з основ редагування Вікіпедії, що проводяться для залучення нових дописувачів до редагування Вікіпедії та інших проектів Фонду Вікімедіа. У вишколі взяли участь студенти коледжу Онищенко А. (група 3-АШ); Шарий О. та Поліщук Т. (група 3-АТ); Білянська К., Рибальченко О., Мірошниченко І., Дімід А, Штомпель К., Захарченко А. (група 2-ВС); Іваскевич О., Шустрова Е., Кучер Є. (група 3-АД).

Основною метою віківишколу було донести до студентів усвідомлення того, що Вікіпедію творять волонтери, поліпшувати її може кожен, заохотити студентів долучатися до редагування Вікіпедії, а також допомогти присутнім легше орієнтуватись в основних правилах і політиках вільної енциклопедії і продемонструвати основні технічні аспекти, пов'язані з редагуванням Вікіпедії.

Під час віківишколу присутні дізналися основні факти про Вікіпедію, її функціонування, ставили свої питання та отримали практичні знання з редагування вільної енциклопедії. Метою проекту «Віківишкіл» також є залучення студентської спільноти до створення та поширення інформації про культурну спадщину Луганської області.

Під егідою досвідчених вікіпедистів учасникам Віківишколу було презентовано ГО «Вікімедіа Україна» та її проекти; проведено екскурс в історію виникнення Вікіпедії, представлено теоретичну частину, а саме – систему самоорганізації спільноти та основні правила вільної енциклопедії. Наступним кроком тренінгу стала теоретико-практична частина, під час якої присутні ознайомилися з вікірозміткою, а потім мали змогу попрактикуватися та відчути себе справжніми вікіредакторами: студенти створювали нові або редагували вже існуючі статті.

Тож, ми сподіваємося на подальшу партнерську діяльність та створення нових статей про Луганську область, її освітні, культурні події та цінності.

 
     
 
     
 
     
 
     
 

Підготувала Ляшенко К.І.

Корисні посилання
Різне

© ВП «Лисичанський педагогічний коледж Луганського національного університету імені Тараса Шевченка», 2012-2016