Лисичанський педагогічний коледж
 

Новини

14.12.2015

З 07.12.15 по 14.12.2015, відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 26 серпня 2015 р. №871-р у Лисичанському педагогічному коледжі відбулася мережа заходів, присвячених Всеукраїнському тижню права.

Вони були зорієнтовані на формування правової свідомості та культури, розвиток активної громадянської позиції, прагнення внести свій вклад у розвиток України, як демократичної і правової держави, сприяння поширенню правової культури та освіченості в студентському середовищі, виховування прагнення до набуття правових знань.

Розпочався тиждень права 07.12.2015 з «Правового дайждесту». Студенти 2 курсу, спеціальності «Видавнича справа та редагування» познайомили студентів коледжу з короткими правовими довідками щодо основних положень Загальної декларації прав людини, історичними фактами становлення єдиних прав у світі, Європі, України.

08.12.2015 на паралелі других курсів спеціальності «Початкова освіта» відбувся «Правовий брейн-ринг» в рамках якого студенти групи 2АШ та 2БШ змогли продемонструвати свій рівень правової обізнаності. Переможцями в цій грі стали студенти групи 2-АШ. Найкращій рівень знань продемонстрували студентки Степаненко О. та Почтаренко Л.

Українська Гельсінська Спілка з прав людини (за підтримки Програми USAID «Права людини в дії») у рамках Всеукраїнської освітньої програми «Розуміємо права людини» за підтримки Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини з метою реалізації Національної стратегії з прав людини (Указ Президента України №501/2015), розвитку культури прав людини, поширенню інформації про права людини, мотивації педагогічних працівників до навчання правам людини провела Всеукраїнський конкурс учнівських есе «Права людини і сучасні виклики України» в якому взяла участь і наша студентка Почтаренко Лілія (2АШ, керівник Пивоварова Г.С.).

Доцільним та змістовним доповненням стали віртуальна виставка «День права» на сайті медіа-центру (Старостенко Н.О.) та онлайн-виставка «Історія прав людини» (Чурілова В.Є.), які викликали зацікавлення збоку відвідувачів сайту.

Корисною та доречною стала зустріч студентів Лисичанського педагогічного коледжу різних курсів з представником правоохоронних органів (10.12.15), а саме старшим інспектором поліції, капітаном поліції Коваленко Дмитром Сергійовичем. Його інформація була спрямована на попередження порушень громадського порядку, знайомила студентів з положеннями Адміністративного та Кримінального кодексів України.

 

Найяскравішою подією правого тижня стала зустріч з провідними юристами Норвежської Ради (NRC) Іриною Іванчук та Дмитром Берестом, яка викликала не аби яку зацікавленість з боку студентів.

 
     
 

NRC є незалежною, гуманітарною, некомерційною, неурядовою організацією, яка працює з внутрішньо переміщеними та постраждалими від конфлікту особами на території Луганської області.

Студенти Лисичанського педагогічного коледжу мали змоги отримати корисну інформацію щодо діяльності ради у справах біженців (NRC) та її роботи на території Луганської області, контактну інформацію щодо центрів правової допомоги.

Ірина Іванчук розповіла про «Права та свободи людини в сучасному контексті» (паралель 1.2 курсів), а Дмитро Берест надав студентам 3-4 курсів інформацію щодо порядку прийому на роботу, специфіку трудових договорів, працевлаштування неповнолітніх тощо.

Зустріч надала можливість студентам та викладачам коледжу отримати інформацію щодо реалізації своїх права і свобод, подолати юридичні перепони за допомогою підвищення рівня правової грамотності шляхом надання інформації і юридичних консультацій від провідних юристів України.

Щиру подяку висловлювали студенти на адресу Норвежської Ради (NRC) та особисто Ірині Іванчук та Дмитру Бересту за плідну співпрацю з Лисичанським педагогічним коледжем у підвищенні їх правової культури!

Тиждень права закінчився! Вивчення права – продовжується!

     

 

Корисні посилання
Різне

© ВП «Лисичанський педагогічний коледж Луганського національного університету імені Тараса Шевченка», 2012-2016