Лисичанський педагогічний коледж
 

Новини

24.11.2015

24 листопада кафедрою природничо-наукових дисциплін та методики їх викладання Луганського ОІППО на базі Лисичанського педагогічного коледжу для керівників міських (районних) методичних об'єднань учителів предметів природничо-математичного циклу було проведено обласний круглий стіл з питання «Екологізація шкільної природничо-математичної освіти в умовах запровадження нового державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти».

Педагогічна спільнота зібралася з метою обміну досвідом з питань екологізації шкільної природничо-математичної освіти в умовах запровадження нового державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти, здійснення еколого-просвітницької роботи з питань виховання екологічних компетентностей молоді, впровадження інформаційних компетентностей у навчально-виховний процес, а також залучення сучасної молоді до практичної діяльності з розв'язання проблем навколишнього середовища місцевого значення.

Учасниками круглого столу стали методисти кафедри природничо-наукових дисциплін та методики їх викладання ЛОІППО, фахівці Сєверодонецького МЦ ЕНТУМ, вчителі ЗОШ м. Сєверодонецьк, Рубіжне, Кремінна, Лисичанськ; рада лабораторії методики ознайомлення з живою природою, викладачі та студенти Лисичанського педагогічного та Брянківського коледжів.

Привітала гостей та учасників Мінєнко Г. М. – директор ВП «Лисичанський педагогічний коледж ЛНУ імені Тараса Шевченка», наголосивши на важливості наступності екологічного виховання, яке повинно розпочинатися у дитячих навчальних закладах, школі, у системі освіти ВНЗ та післядипломної освіти.

Засідання круглого столу розпочала завідувач кафедри природничо-наукових дисциплін та методики їх викладання ЛОІППО Буряк О. О., яка акцентувала увагу на екологізації навчально-виховного процесу як основній вимозі сьогодення. Лисенко Н. І., методист із біології та екології ЛОІППО, розповіла про впровадження нового освітнього стандарту як передумову успішної реалізації завдань Концепції екологічної освіти.

Вчителі шкіл області поділилися досвідом організації дослідницької екологічно-натуралістичної роботи як засобу розвитку екологічної культури учнів загальноосвітніх навчальних закладів:

  • Середа Т. В., учитель Рубіжанського ліцею, «Формування екологічної компетентності учнів під час виконання екологічних проектів»
  • Лукашева Л. В., НВК «Кремінська ЗОШ №3-ДНЗ», керівник екологічного клубу «Еко-світ», «Екологічна стежина як засіб формування екологічної свідомості у підлітків»
  • Волошинов О. А., учитель Лисичанського ліцею, керівник екологічного клубу, «Екологічне виховання у процесі діяльності екологічного клубу «Паросток»
  • Жадан О. М., учитель Штормівської ЗОШ Новоайдарського р-ну, «Запровадження в навчально-виховний процес сільської школи системної екологічної освіти й виховання учнів»

Інноваційні підходи до реалізації екологічного компоненту освіти в умовах ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації окреслила завідувач навчально-методичного кабінету Лисичанського педагогічного коледжу Сергієнко Л. В., кандидат педагогічних наук. Викладач природничих дисциплін Нєрєзова К. В. представила присутнім інформаційний проект «Екологічні проекти країн світу», роботу над яким було ініційовано цього навчального року. А у продовження теми викладачем природничих дисциплін Крикливою О. І. було представлено цікаву форму занурення в атмосферу збереження природніх ресурсів та формування еколого-естетичного напряму професійної підготовки педагога нової генерації – театралізоване дефіле «У барвах року вся земна краса» – спільний проект Лисичанського педагогічного та Брянківського коледжів.

Гостей та учасників круглого столу запрошено на екскурсії до Лабораторії методики ознайомлення з живою природою (Мінєнко Г. М.) та музею історії педагогіки і психології (Ігнатуша А. Л.).

На підбитті підсумків роботи обласного круглого столу Буряк О. О. були вручені іменні сертифікати учасників та висловлено подяку педагогічному колективу Лисичанського коледжу за плідну співпрацю з Луганським ОІППО щодо підвищення професійної майстерності педагогічних працівників регіону.

 
     
 
     
 
     
 
     
 
     
 
     
 
     
 
     
 
     
 
     
 

 

 

Корисні посилання
Різне

© ВП «Лисичанський педагогічний коледж Луганського національного університету імені Тараса Шевченка», 2012-2016