Лисичанський педагогічний коледж
 

Новини

22.10.2015

22 жовтня 2015 року на базі Лисичанського педагогічного коледжу відбувся міський семінар-практикум «Поводження з вибухонебезпечними предметами: підвищення протимінної підготовки населення».

На семінарі були присутні студенти, загальною кількістю 150 осіб та викладачі коледжу. Захід проводився з метою надання студентам достовірної інформації про вибухонебезпечні предмети, їх види; формування навичок безпечної поведінки при знаходженні вибухонебезпечних та незнайомих предметів; сприяння усвідомленню того, що правильні відповідальні дії кожної особи є запорукою збереження власного здоров'я та здоров'я оточуючих; оволодіння навичками запобігання вибухів, формування уявлення про наслідки неправильного поводження з вибухонебезпечними предметами, розвитку особистісних якостей: відповідальності, спостережливості, здатності до самовладання; сприяння вихованню патріотичних почуттів, моральних та фізичних якостей.

На семінарі були присутні гості:

Гриценко Оксана Леонідівна, головний спеціаліст відділу цивільного захисту населення м. Лисичанськ

Костиря Петро Олександрович, командир загону швидкого реагування Червоного Хреста м. Лисичанськ

Чорний Сергій Васильович, капітан служби порятунку цівільного захисту.

Семінар відкрила Крошка С.А., голова ц/к фізичного виховання. Ця проблема набула актуальності через конфліктну ситуацію і тому в даний час міни і не розірвані боєприпаси вже складають серйозну загрозу безпеці, здоров'ю та життю мирного населення східної частини України.

З доповіддю «Україна у системі міжнародної співпраці по забороні використання протипіхотних мін» виступив Сліпецький В.П., викладач навчального предмету «Захист Вітчизни». Наголосив на тому, що виходячи з нагальної необхідності розробки світовою спільнотою ефективних заходів боротьби з тероризмом, Україна приєдналася до глобальної антитерористичної коаліції, підтвердила свою готовність докласти максимальних зусиль до спільної боротьби з міжнародним тероризмом, насамперед у рамках ООН. На контрольованих Україною територіях Луганської і Донецької областей Державною службою з надзвичайних ситуацій  вже було виявлено і усунуто близько 33000 одиниць мін і снарядів.

Головний спеціаліст відділу цивільного захисту населення Гриценко О. Л. надала інформацію про статистику нещасних випадків з вибухонебезпечними предметами та представила навчальний фільм «Правила поводження при виявленні вибухонебезпечних предметів». Студенти коледжу отримали наочну літературу, пам'ятки щодо правил поведінки у разі виявлення підозрілого об'єкта.

Командир загону швидкого реагування Червоного Хреста м. Лисичанськ Костиря П.О., провів майстер-клас «Вибухонебезпечні залишки війни», де презентував загальну та національну ситуацію в Україні з означеної теми, розповів про небезпечні пережитки війни та  наслідки їх використання. Наочно продемонстрував вибухонебезпечні предмети: фугаси, розтяжки, міни-пастки, протипіхотні та протитанкові інженерні міни, гранати, запали, бойові патрони. Акцентував увагу на тому, як позначаються небезпечні ділянки та місця виявлення підозрілих предметів, куди звертатися за допомогою у випадках виявлення вибухонебезпечних предеметів. Надав коледжанам відеофільм «Небезпечні знахідки».

Підсумком семінару стало обговорення нагальних питань за круглим столом.

 
     
 
     
 
     
 
     
 
     
 
     
 
     

Підготувала  Крошка С.А.

Корисні посилання
Різне

© ВП «Лисичанський педагогічний коледж Луганського національного університету імені Тараса Шевченка», 2012-2016