Лисичанський педагогічний коледж
 

Новини

22.09.2015

22 вересня 2015 року, згідно плану роботи предметної (циклової) комісії фізичного виховання, на базі Лисичанського педагогічного коледжу відбувся обласний семінар-практикум «Інноваційні підходи до викладання навчальної дисципліни «Фізична культура».

 

 

Семінар провели з метою ознайомлення та впровадження особливостей вивчення базових навчальних дисциплін, зокрема фізичної культури,  у 2015/2016 навчальному році, які пов'язані зі змінами, внесеними до навчальних програм, що спрямовані на їх розвантаження, врахування вікових особливостей розвитку учнівської молоді, відповідність сучасному розвитку науки та технологій.

 

На семінар завітали:

  • Малишенко Геннадій Вікторович – методист кафедри педагогіки та психології Луганського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти;
  • Кошель Ольга Петрівна – керівник МО вчителів ФК м. Лисичанська;
  • Коцюруба Валерій Петрович – керівник МО вчителів ФК та захисту Вітчизни м. Сєвєродонецька;
  • студенти 3-4 курсів спеціальності «Фізичне виховання»;
  • вчителі фізичної культури м. Лисичанська.
 

До всіх присутніх з вітальним словом звернулася директор Лисичанського педагогічного коледжу Мінєнко Г.М., яка окреслила нагальну проблему щодо викладання саме фізичної культури. Фізичне виховання учнівської молоді є невід'ємною складовою освіти. Воно забезпечує можливість набуття необхідних науково обґрунтованих знань про здоров'я і засоби його зміцнення, методики організації змістовного дозвілля і спрямоване на формування  фізичного, соціального та духовного здоров'я, вдосконалення фізичної та психічної підготовки до активного довготривалого життя та професійної діяльності.

 

 

Малишенко Г.В. виступив з питанням: «Особливості вивчення базових дисциплін у загальноосвітніх навчальних закладах у 2015/2016 навчальному році».

 

 

Голова ц/к Крошка С.А. представила змістовну інформацію у вигляді мультимедійної презентації «Інноваційні підходи до викладання навчальної дисципліни «Фізична культура», де висвітлила досвід Лисичанського педагогічного коледжу щодо визначеної проблеми.

 

Реалізація Концепції національно-патріотичного виховання відбувається під час вивчення теоретико-методичних знань. В руслі реалізації даної концепції викладачі циклової комісії розробляють мультимедійні презентації, проекти, інформаційно-просвітницькі години, створюють комп'ютерні програми.

Задля реалізації завдання з національно-патріотичного виховання бажано впроваджувати модуль «Хортинг». Для занять хортингом у коледжі створена матеріальна база, наявний спортивний інвентар та обладнання. Студенти із задоволенням виконують елементи змішаних спортивних єдиноборств.

Застосування на заняттях ігор, розваг, естафет, козацьких забав, спортивних ігор за спрощеними правилами сприяють вихованню патріотичних почуттів, моральних та фізичних якостей, формують свідомого громадянина України. У коледжі створена система щодо використання цих заходів.

Важлива роль у вирішенні питань формування КЗ студентів та використання інноваційних підходів до вирішення завдань ФВ відводиться використанню комп'ютерних засобів, які активно застосовуються на навчальних заняттях під керівництвом викладачів і при виконанні студентами самостійних завдань.

Освітили найголовніше питання: медико-педагогічний контроль за фізичним вихованням студентської молоді та диференційований підхід на заняттях, де використовують вправи для збереження й стимулювання здоров'я: стретчинг, скіпінг, вправи на релаксацію, гімнастику для очей, дихальну, східні єдиноборства, елементи адаптивної ФК.

В ході теоретичної частини семінару представили виставку навчально-методичної літератури з предмету ФК. Наголосили на тому, що контент сайту медіа-центру Лисичанського педагогічного коледжу завантажений шкільними підручниками по класах і навчальних предметах. Можна скористатися інформацією без реєстрації та безкоштовно.

 

Важливою складовою під час занять фізичною культурою є дотримання бежпеки життєдіяльності. З даним питанням виступила Сергієнко Н.В., викладач загальнотехнічних дисциплін, інженер з охорони праці. Акцентувала увагу на тому, що однією з головних вимог до початку навчально-виховної роботи у навчальних закладах є створення належних умов праці та безпеки для проведення занять з фізичної культури та спорту. Навела приклади видів травм та основні причини виникнення ушкоджень у дітей та підлітків на уроках фізкультури, навчально-тренувальних заняттях, зборах та спортивних змаганнях.

Розкрила   принципи профілактики спортивного травматизму та наголосила на тому, що профілактика травматизму – одне з найважливіших завдань сучасного суспільства, яке повинно бути досягнуто, в першу чергу, дотриманням техніки безпеки на заняттях фізкультури та спортом.

Доповненням до теоретичних відомостей стало  проведення майстер-класів викладачами ц/к фізичного виховання:

  • Сліпецький В.П., «Ігровий вернісаж»:  техніка передачі та ведення м'яча у баскетболі; українські народні ігри з використанням демонстраційного матеріалу; музичний супровід;
  • Борисенко Л.Л., мікст: culture health: диференційований підхід за групами здоров'я: степ-платформи, стретчінг, гантелі, медболи, музикотерапія, медитація.
 
     
 
     
 

 

Гості відвідали кабінет-музей «Історії освіти і педагогіки», де ознайомилися з історією розвитку технічних засобів навчання; виникненням, становленням і розвитком педагогіки й освіти.

 
     
 
     

 

Яскравим акцентом стала виставка досягнень спортсменів коледжу «Шляхи феліксологічного становлення особистості» та медіа забезпечення фахової компетентності спеціальності «Фізичне виховання».

 

 

В рамках  реалізації «Концепції національно-патріотичного виховання «Молода людина – патріот України» на 2015-2018 р.р., Лисичаснького педагогічного коледжу викладачі запропонували фестиваль-огляд проектів програми «Скарби твої безцінні, Україно!» («З Україною в серці спорт прославляємо» (Крошка С.А.), «Плекаємо здоров'я України» (Борисенко Л.Л.), «Сучасні молодіжні організації України» (Ляшенко К.І.).

Завершальним етапом стала організація круглого столу, де присутні обмінялися досвідом роботи та визначили новітні напрямки співпраці.

 
     
 

 

Гості семінару отримали сертифікати учасників.

 

Підготувала Крошка С.А.

Корисні посилання
Різне

© ВП «Лисичанський педагогічний коледж Луганського національного університету імені Тараса Шевченка», 2012-2016