Лисичанський педагогічний коледж
 

Новини

04.09.2015

Студентська спільнота коледжу зібралася на перегляд легендарного фільму Сергія Параджанова «Тіні забутих предків» (на виконання листа Департаменту освіти і науки Луганської обласної державної адміністрації № 4/05-2739с від 28.08.2015).

Викладач української філології Людмила Володимирівна Шуліка у вступному слові зазначила історію написання «Тіней..» М.М. Коцюбинського та передумови зйомок фільму у 1964 році.

 

Викладач історії Чурілова Вікторія Євгенівна довела увазі присутніх про суспільне значення цього мистецького твору, адже 50 років тому у вересні 1965 року під час презентації фільму у київському кінотеатрі «Україна» з різкою критикою арештів серед інтелігенції, які відбулися влітку 1965 року, виступили Іван Дзюба, Василь Стус і В'ячеслав Чорновіл. Під їхнім листом підписалося 140 присутніх. Після цього реакція властей була блискавичною — Івана Дзюбу звільнили з роботи у видавництві «Молодь» і виключили з аспірантури Київського педагогічного інституту, В'ячеслава Чорновола звільнили з редакції газети «Молода гвардія», Василя Стуса відрахували з Інституту літератури АН УРСР, де він був аспірантом.

У 1970-х рр. продовжувалися гоніння на діячів української культури, «Тіні забутих предків» тривалий час фактично були заборонені до показу.

Відновлену версію художнього фільму переглянуло 258 осіб. Здобуті знання та враження будуть обговорені під час навчальних занять з народознавства, української літератури та історії України.

 

 

Корисні посилання
Різне

© ВП «Лисичанський педагогічний коледж Луганського національного університету імені Тараса Шевченка», 2012-2016