Лисичанський педагогічний коледж
 

Новини

25.05.2015

З 12 по 22 травня 2015 р. студенти 3 курсу спеціальності «Видавнича справа та редагування» проходили редакційну практику, яка є невід'ємною складовою частиною навчального процесу, що має на меті закріплення та поглиблення теоретичних знань, набуття професійних навичок у межах майбутньої спеціальності, нагромадження досвіду самостійної роботи. Редакційна практика як навчальна модель майбутньої професійної діяльності редактора й видавця має зв'язок з циклом фундаментальних, професійно-орієнтованих дисциплін та дисциплін спеціалізації. Саме вони дають студентові ґрунтовну підготовку для практичної масово-інформаційної діяльності.

 

З метою закріплення набутих у коледжі теоретичних знань, засвідчення їхньої необхідності для редакторської, видавничої та організаційної діяльності, функціонування органу масової інформації як підприємства цей вид практики студенти мали можливість пройти в умовах максимально наближених до професійної діяльності, як-от: телерадіокомпанія «Акцент», міська газета «Новый путь», редакція сайту «Наш Лисичанськ» громадської організації «Сприяння розвитку Лисичанська», медіа-центр Лисичанського педагогічного коледжу.

Студенти мали можливість як майбутні спеціалісти удосконалювати вміння й навички, необхідні для плідної самостійної роботи в редакціях газет, в інформаційних агентствах, службах зв'язків із громадськістю на посадах кореспондента, редактора, коректора. Такий вид діяльності спрямовував кожного студента на вироблення сталої звички продовжувати щоденне навчання в умовах практичної діяльності, засвоювати творчий та організаторський досвід старших колег, вивчати традиції редакційного колективу, форми й методи роботи; апробувати свої творчі здібності та практично виявити їх, відредагувати твори під керівництвом досвідчених редакторів, поповнювати інформаційну мережу, виявити ініціативу в плануванні номера чи інформаційної сторінки, тобто зробити перші кроки на шляху формування особи висококваліфікованого спеціаліста в масово-інформаційній діяльності.

Так, студентка Юлія Козлова у захваті від роботи в теплому дружньому колективі редакції газети «Новый путь», від мудрих настанов професіоналів, від перебування в самому центрі справжнього видавництва, а найголовніше, що зрозуміла, – глибину майбутньої професії, яка дає можливість для саморозвитку. Корисним джерелом здобуття професійних навичок стала навчальна практика для Данченко Дар'ї та Удоденко Ірини в редакції сайту «Наш Лисичанськ». Активний пошук та обробка інформації, робота над актуальними темами для новин, публікація власних матеріалів вимагає доброї обізнаності, оперативності. Вагомим для студентки було й розширення кола професійних знайомств.

Творчі матеріали редакційної практики Данченко Дар'ї та Удоденко Ірини.

Працюючи в редакції ТРК «Акцент» на посаді кореспондента, Костюченкова Катерина коректувала тексти, підготувала 7 сюжетів у власному виконанні, що удосконалило професійну навичку, досвід роботи.

Восстановление памятников в Лисичанске

 

Открытие памятника украинским воинам в Лисичанске

 

Праздник ко Дню семьи в Лисичанске

 

Соревнования по спортивной гимнастике в Лисичанске

 

Кожна практика передбачає розширення й закріплення у студентів знань і навичок професійної діяльності, послідовний перехід від найпростіших умінь і навичок до досконалого знання своєї справи. Вдале й продуктивне проходження усіх видів практики є гарантом якісної професійної підготовки студента до майбутньої професійної масово-інформаційної діяльності.

Підготував: керівник практики Сергієнко Л. В.

     

 

Корисні посилання
Різне

© ВП «Лисичанський педагогічний коледж Луганського національного університету імені Тараса Шевченка», 2012-2016