Лисичанський педагогічний коледж
 

Новини

24.04.2015

24 квітня 2015 р. у Лисичанському педагогічному коледжі з  метою презентації досягнень начального закладу в аспекті реалізації засад медіа-освіти відбувся педагогічний дайджест «Кабінет-музей «Історії освіти і педагогіки як інноваційний осередок підготовки майбутніх фахівців ВП «Лисичанський педагогічний коледж Луганського національного університету імені Тараса Шевченка», який проводився в межах практичної презентації результатів освітнього форуму «Реалізація засад медіа-освіти в процесі фахової підготовки майбутніх фахівців».

У роботі дайджесту взяли участь викладачі і студенти коледжу, а також почесні гості, вчителі початкових класів шкіл міста: Банник М.О., Литвинова В.В., Семеряжко Ю.М., Сиротіна Т.І., Лічман М.В., Федорова В.Г., Врублевська М.М., Козаревська А.А., Козаченко Л.О., Гребенюк С.О.

Організатори заходу презентували увазі слухачів результати діяльності навчального закладу та лабораторії «Історії освіти і педагогіки» по вирішенню проблеми інформатизації освітнього процесу коледжу: продемонстрували найновітніше обладнання фахових лабораторій та музейно-педагогічних комплексів; навчально-методичне забезпечення на електронних носіях (електронні підручники різних напрямів; студентські «Intel»- проекти);  здійснили реліз найяскравіших соціально-гуманітарних проектів патріотичної тематики, виконаних у рамках реалізації програми національно-патріотичного виховання «Скарби твої безцінні, Україно»: «Українці: портрет нації», «Україно, ти для мене – диво: природні дива України», «Психологічні особливості українців» і ін.; презентували наукові досягнення викладачів та студентської молоді коледжу за поточний навчальний рік: публікації у вітчизняних та зарубіжних наукових виданнях різних рівнів, пошуково-дослідницьку діяльність студентів на прикладі прес-релізу кращих науково-дослідних та курсових робіт студентів, презентації курсової роботи студентки спеціальності «Початкова освіта» Харченко Олени «Музичні перлинки нотної скриньки», виконаної у вигляді яскравого та змістовного електронного посібника з музики для молодших школярів.

Цікавим для учасників дайджесту виявився анонс діяльності кабінету – музею «Історії освіти і педагогіки» як осередку музейної педагогіки, у ході якого учасникам дайджесту продемонстрували традиційні і сучасні форми роботи зі студентами у музеї (лекції,екскурсії, виставки – презентації педагогічного досвіду освітян коледжу, інноваційні відео-, он-лайн та оф-лайн трансляції фахових проектів і занять); презентували оновлену базу експозиційних фондів: зразки освітніх документів 1937 та 1942 рр., фотоекспозиції освітньої тематики ХХ ст., оновлені експозиції фонду «Дошкільна осавіта» і ін.; окреслили перспективи подальшої роботи в напрямі інформаційних інновацій, таких, як: розробка фахових педагогічних проектів з  використанням технологій Sway, 3D-візуалізації, Microsoft OneNote і ін.

До участі у педагогічному дайджесті долучились провідні науковці Луганського національного університету імені Тараса Шевченка: Н.М. Федотова, к.ф.н., доцент, завідувач кафедри журналістики та видавничої справи Луганського національного університету імені Тараса Шевченка. Наталія Михайлівна представила увазі учасників освітнього заходу власний досвід освітніх он-лайн-трансляцій в рамках реалізації засад дистанційної освіти у Лисичанському педагогічному колежі при роботі зі студентами спеціальності «Видавнича справа і редагування»: науковець підкреслила переваги і недоліки викладання за допомогою скайп-зв'язку, зосередила увагу слухачів на актуальності і необхідності такого виду роботи в умовах інформаційного сьогодення.

Важливим етапом роботи педагогічного дайджесту став обмін педагогічним досвідом освітніх працівників різних галузей; тісна співпраця з освітянами міста. З метою реалізації цього завдання у роботі дайджесту взяла участь Банник М.О., випускниця Лисичанського педагогічного коледжу, нині – вчитель Лисичанської ЗОШ І-ІІІ ст. № 4, вчитель вищої категорії,  вчитель – методист, автор комплекту розробок уроків з інформатики для учнів 3 класу, переможець міського конкурсу «Учитель року-2011». Марина Олександрівна  презентувала присутнім  свій педагогічний досвід у напрямі освітніх новацій у початковій  школі.

Зацікавив учасників педагогічного дайджесту досвід функціонування інформаційної платформи нашого навчального закладу: офіційного сайту коледжу, сайту фахової лабораторії «Історії освіти і педагогіки», порталу новітнього медіа-центру навчального закладу, презентрованих студенкою спеціальності «Початкова освіта» Щербаковою А. та завідувачем бібліотеки коледжу Н.О. Старостенко.

Завершився педагогічний дайджест презентацією виставок освітньо-наукових новацій викладачів і студентів Лисичанського педагогічного коледжу та екскурсією по навчальному закладу.

Гості заходу висловиви глибоке враження інноваційною діяльністю нашого коледжу і підкреслили беззаперечну актуальність нашої роботи у сфері інтеграції з навчальними закладами міста та області.

 
     
 
     
 
     
 
     
 
     
 
     
 
     
 
     
 
     
 
     
 

 

Корисні посилання
Різне

© ВП «Лисичанський педагогічний коледж Луганського національного університету імені Тараса Шевченка», 2012-2016