Лисичанський педагогічний коледж
 

Новини

23.04.2015

Природа – постійне джерело пізнання

Починаючи з 2012 року в Лисичанському педагогічному коледжі пропагує знання про природу «Лабораторія живої природи», в якій студенти разом з викладачами проводять спостереження, дослідження та вивчення ознак пристосованості рослин і тварин до життя в різних ландшафтних зонах світу.

В лабораторії вдало поєднані живі представники та штучні екземпляри різних видів і родів організмів, які мешкають в пустелях, степах та вологих субтропіках , що дає можливість безпосередньо познайомитися з великим розмаїттям життєвих форм.

У ході роботи, експозиції змінюються, з'являються нові об'єкти, цього року під час річного звіту в лабораторії представлено нову флористичну експозицію «В світі екзотичних рослин», яка цілком відповідає профілю діяльності лабораторії і має зональну структуру: арідні ландшафти і пояс вологих екваторіальних масивів. Дана експозиція представлена 25 представниками рослинного світу. Так в сухих субтропіках відвідувачи познайомилися з рослиною «Живе каміння» аргиродермою, цистанхе, вельвичиєю, а також з особливими пристосуваннями до виживання ярети - одного із найдрівніших представників рослинного світу планети, що мешкає в Андах на висоті 3,5-4 т.м. над рівнем моря.

Цікаву інформацію можна було отримати про рослини басейну р. Амазонка: лотос жовтий (Nelumvo lute), Вікторію Регію, повітряні корені мангрових чагарників, Раффлезію Арнольда, «Горячи губи» (Psychotria elata), а ще побачити дивну квітку евкаліпта, горішки кеш'ю, гілочки «Хлібного дерева» та кави, а також дізнатися про саму рідку і вибагливу квітку Миддле-мист червоний, яка залишилася на Землі всього в двох місцях – Королевській оранжереї Великобританії та Новій Зеландії.

Про ці та багато інших об'єктів живої природи, їх історію, легенди, ознаки, використання розповіли під час презентації експозиції її автори: Г.М.Мінєнко, О.В.Цимбал, І.В.Осіпов. – викладачі коледжу.

На подальше матеріал зібраний в лабораторії стане в пригоді для екскурсійної роботи серед школярів та досліджень у ході наукової роботи студентів.

     
 
     
 
     
 
     
 
     
     

 

Корисні посилання
Різне

© ВП «Лисичанський педагогічний коледж Луганського національного університету імені Тараса Шевченка», 2012-2016