Лисичанський педагогічний коледж
 

Новини

20.04.2015

20 квітня 2015 р. у межах Днів науки-2015 відбувся методичний форум «Наукова лабораторія як платформа для успішних інновацій у сучасній філологічній освіті» з метою підбиття підсумків діяльності регіональної наукової лабораторії «Мовна палітра Луганщини» за 2014-2015 н.р. Визначено перспективи та пріоритети діяльності на наступний науковий період. Пропагувалася діяльність лабораторії на міському, обласному та регіональному рівнях, обдарована молодь Луганщини презентувала себе у наукових дослідженнях у галузі етнолінгвістики та літературного краєзнавства, музеєзнавства, інших досліджень науково-прикладного характеру, розкриваючи свій творчий потенціал як учасники творчого конкурсу «Солов'їні далі».

З вітальним словом до учасників форуму звернулися завідувач навчально-методичної лабораторії коледжу, завідувач кабінету-музею українознавства, керівник лабораторії «Мовна палітра Луганщини» Шуліка Л. В.; директор ВП «Лисичанський педагогічний коледж Луганського національного університету імені Тараса Шевченка», магістр управління навчального закладу Мінєнко Г. М.

 

У  форумі взяли участь викладачі та студенти навчального закладу, а також  науковці: Горошкіна Олена Миколаївна – доктор педагогічних наук, професор кафедри української мови Гуманітарного інституту Київського університету імені Бориса Грінченка;  Пінчук Тетяна Степанівна, професор ЛНУ імені Тараса Шевченка, декан факультету української  філології та соціальних комунікацій;  учителі шкіл міста й області: Матросова Олена Миколаївна, вчитель української мови та літератури Лисичанської ЗОШ №26; Журба Анжеліка Юріївна, вчитель української мови та літератури Кремінської ЗОШ; Антонова Оксана Вікторівна, вчитель іноземної мови Лисичанської ЗОШ №; Шимко Наталія Вікторівна, вчитель української мови та літератури Лисичанської ЗОШ № 4; Княгиніна Тамара Федорівна, вчитель англійської мови  Лисичанської ЗОШ № 3; Пушишина Тетяна Миколаївна з ученицею Ляшовою Марією, НВК "Преображенська ЗОШ І-ІІ ступенів" Сватівського району; Шукалова Олена Борисівна, вчитель Щастинської ЗОШ №2; Козорєзов Андрій Миколайович; заочну участь у форумі також взяли й письменники Луганщини – Гайворонська Г. А., Балаба О. В.

З аналітичним оглядом результатів інноваційної, наукової та пошуково-дослідної діяльності виступила Тарарива Лідія Юріївна, к. ф. н., заступник директора з навчальної роботи коледжу, керівник студії іноземної мови «Be in advance».

Сьогодні необхідність залучення до перших кроків наукової, пошукової, дослідницької діяльності учнів є однією рушійних сил у пошуках інноваційних форм роботи не лише для науковців та викладачів вишів, а й для вчителів сучасної школи. З цією метою літературознавча студія «Крила» організувала ІІІ Регіональний творчий конкурс учнівської та студентської молоді «Солов'їні далі». Цьогоріч серед робіт учнів є дуже цікавий досвід співпраці вчителя та учениці, який обов'язково займе місце з дозволу авторів у музеї українознавства, поповнивши експозицію мультимедійних матеріалів літературної Луганщини. Це робота, надіслана на конкурс пошукових робіт вчителем НВК "Преображенська ЗОШ І - ІІ ступенів" Сватівського району Луганської області Пушишиною Тетяною Миколаївною,  виконана ученицею 8 класу Ляшовою Марією «Золота нива мого життя. Життя і творчість Леоніда Верцуна». Загалом цього року у ньому узяли участь 111 учасників Луганщини, а також представники Часовоярівської ЗОШ Артемівського району Донецької області.

Головою журі конкурсу стала Ганна Андріївна Гайворонська – відома українська поетеса, яка дуже вболіває за долю Луганщини – світанку України, хвилюється і опікується молодою поетичною когортою, своїм прикладом показує, яким важливим є позиція поета, митця для суспільства у критичний час історії.

За результатами конкурсу створено відеоролик, який можна побачити на сторінці конкурсу, зайшовши на сайт циклової комісії викладачів загальної філології, і переконатися, як багато талановитих дітей народила наша Луганська земля, послухати їх твори у виконанні викладачів і студентів нашого навчального закладу.

Однією з головних проблем діяльності лабораторії є розвиток сучасної музейної справи у реальному та віртуальному просторі, оскільки створення лабораторії ініційоване активом музею українознавства коледжу. Тісним є наш зв'язок з меморіальним музеєм В.Сосюри. Не лише заради екскурсій студенти відвідують музей. Безцінні матеріали музею стають основою для студентських досліджень. Результати своїх пошуково-творчих робіт представили зокрема студенти спеціальності «Видавнича справа та редагування» Димид А., Мірошниченко І. Дуже підтримує нас в цих починаннях, завжди іде назустріч завідувач музею В.Сосюри м. Лисичанськ Сидоренко Людмила Вікторівна. Цікавий досвід щодо збереження пам'яті про В.Сосюри у нашому місті представляють не лише державні музеї. Досвідом створення шкільного музею імені В.Сосюри поділилася вчитель української мови та літератури ЗОШ № 26 Матросова Олена Миколаївна.

Створення інформаційного простору за допомогою мультимедійних, інформаційних хмарних веб-можливостей, що дозволяє встановити телекомунікацію, розширити інформацію про роботу лабораторії «Мовна палітра Луганщини», яка розгорнута як  на сайті коледжу, так і на  на сайті ц.к. викладачів загальної філології та у блогосфері презентувала Сергієнко Л. В., к. п. н., завідувач навчально-методичного кабінету коледжу, керівник методичної студії лабораторії.

Завершальними були побажання успіхів усім учасникам, сподівання на подальші зустрічі у форматі спілкування щодо діяльності лабораторії, адже ми відкриті для всіх. Творчих успіхів, миру, злагоди, благополуччя, щоб була  можливість  отримувати задоволення від власної педагогічної діяльності.

 
     
 
     
 
     
 
     
 
     

 
     
 
     
 

 

Корисні посилання
Різне

© ВП «Лисичанський педагогічний коледж Луганського національного університету імені Тараса Шевченка», 2012-2016